Chance Liga: Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 9:2 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Robin Kovář: Ukázali jsme, kdo je nejlepší v lize
26.01.2012 | Martin Pešout

Robin Kovář: Ukázali jsme, kdo je nejlepší v lize

Ú s t í n/L. - Napínavé severočeské derby rozhodl Robin Kovář. Minutu před koncem střetnutí zasadil Chomutovu tvrdý úder, na který Piráti už nestihl reagovat. „Podobný gól jsem dal už vloni,“ ohlíží se za magnetem kola Kovář.

Sedmadvacetiletý útočník zaznamenal čtrnáctou gólovou trefu v sezóně. Jeho vítězná branka proti Chomutovu byla zásadní. Díky ní se nyní Ústečtí Lvi vyhřívají v čele tabulky se čtyřbodovým náskokem. „Ukázali jsme, kdo je nejlepší v lize,“ říká Robin Kovář.

Rozhodl jste derby minutu před koncem. Jak k tomu došlo?
Zbývalo skutečně málo času do konce třetí třetiny a viděl jsem, že Lukáš Handlovský dojíždí puk na levé straně. Byl už unavený, takže jsem v první chvíli tam chtěl také jet. Ale vím, že Handloš je buldok, takže jsem věřil, že ten puk ještě protlačí a pošle mi ho. To se také přesně stalo, zůstal jsem tedy na středu a dostal se ke kotouči. Pak jsem viděl trochu místa v brance, tak jsem do toho plácl.

Zlatopramen Arena pak mohla slavit...
Navíc jsem přesně takový gól vstřelil i minulou sezónu za Zvolen proti Bánské Bystrici. O to jsem měl větší radost a vzpomněl si na to. Asi náhoda nebo štěstí. Ale počítá se.

Utkání přineslo vyrovnaný hokej, co myslíte?
Každopádně jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme spoustu šancí. Celý tým podal skvělý výkon. Myslím, že jsme Chomutov přehráli i fyzicky. Dokázali jsme tak, že se s nimi dá hrát a ve zbytku sezóny to s nimi bude ještě napínavé.

Utkání sledovalo 4 677 diváků. Domácí rekord sezóny...
Atmosféra byla opravdu vynikající. Diváci byli naším šestým hráčem.

V posledních utkáních se vám přitom příliš nedařilo. Čím si vysvětlujete, že jste proti Chomutovu podali o dost lepší výkon, než v předešlých zápasech?
Na zápas jsme se poctivě připravovali, věděli jsme, že nás čeká velký souboj. Poslední zápasy navíc nebyly z naší strany ideální. Ale je znát rozdíl, když hrajete proti slabším týmům nebo s Chomutovem o první místo. S lepším soupeřem je hra kvalitnější.

Před derby jste měli na Chomutov náskok jediného bodu. Byli jste pod tlakem?
Nervózní jsme z toho nebyli. Naopak nás to motivovalo a alespoň jsme ukázali, kdo je nejlepší tým v lize.

S Chomutovem máte vyrovnanou bilanci, oba celky vyhrály dva zápasy. Co to znamená před play-off?
Vyhráli jsme oba domácí zápasy a samozřejmě bychom je chtěli porazit i na jejich ledě. Všechna čtyři utkání byla nesmírně vyrovnaná, třeba naposledy jsme u nich inkasovali rozdílový gól rovněž minutu před koncem. Oba mančafty mají ambice na postup do extraligy, bude to ještě boj.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Druhé utkání s Kladnem nevyšlo, obdrželi jsme devět branek

K l a d n o - Slovan v utkání s Kladnem opět potvrdil své výsledky z venkovních zápasů. Ač byl úvod... Celý článek

Jiří Severa podepsal se Slovanem

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Jiří Severa podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

PREVIEW: Po druhé během čtyř utkání s Kladnem, tentokrát na ledě Rytířů

Ú s t í n/L. – V rámci třicátého kola Chance ligy zajíždí ústecký celek na led Kladna. Kladno se po... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv