PŘÍP: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1
Robin Kovář: Náš mančaft je hodně kvalitní
11.07.2012 | Eva Skokanová

Robin Kovář: Náš mančaft je hodně kvalitní

Při pátrání na internetu jsem u jména Robin Kovář našla hodně zajímavých informací. Proto jsem se rozhodla na ty nejzajímavější přeptat právě samotného Robina.

Počátky Robinova hokeje bychom nalezli ve Vsetíně. Své schopnosti se snažil ukázat i na Zlínském ledě. Tam však vyfasoval titul „Hráč flákač“. Že by místo tréninků navštěvoval solárium a místo střel na branku zkoušel piruety? „Došlo k tomu tak, že jsem ve Zlíně podepsal smlouvu jako nový hráč. V té době jsem také vypomáhal vsetínské juniorce k mistrovskému titulu a během play – off jsem si přetrhl kolenní vazy. Takže jsem do Zlína přišel prakticky na jedné noze. Navíc bez letní přípravy jsem rovnou vlétnul na led. Bohužel jsem nepředvedl, což jsem ani nemohl, tu pravou výkonnost. Trenér Bokroš si mě hned zařadil do kategorie flákačů bez fyzičky. Naneštěstí se to se mnou táhlo celé tamní angažmá. Jinde už jsem naštěstí do žádné kategorie nepatřil,“ vzpomíná s hořkým úsměvem mladý útočník.

Těch tisíc mil…

Jen co zaklapl víko kufru ve Zlíně, zavřel tam spolu s oblečením i onu nepěknou pověst. S čistým štítem se mohl vydat na další štaci. Jeho kroky vedly přes Třebíč, Valašské Meziříčí až do slovenského Zvolenu. Měl tedy možnost okusit českou i slovenskou nejvyšší hokejovou soutěž. Jsou snad jako identická dvojčata? „Myslím si, že česká extraliga je kapánek kvalitnější, co se týká hráčů, ale i zázemí. Slovenská extraliga je na vyšší úrovni než druhá nejvyšší soutěž u nás, avšak týmy jako Ústí by v ní vynikaly. Celkově si myslím, že český hokej je kvalitnější,“ hodnotí sousedské linie Robin.

Kdo by to byl řekl, další stanicí na jeho trase bylo Ústí nad Labem. „V Ústí jsem spokojený úplně maximálně. Našel jsem tady tu správnou pohodu, dobré kamarády a výborné zázemí. Jsem za to moc rád. Stejně jako za možnost působit tu další sezónu,“ pochvaluje si osmadvacetiletý útočník. Při jeho příchodu mělo Ústí jasný cíl- extraligu. Nezdařilo se. To však na postoji Robina Kováře nic nemění. „Sice se objevily takové názory, že Ústí o extraligu bojovat nebude, protože tým není tak kvalitně postaven. Já si ale myslím, že kádr zůstal vesměs pohromadě. Podle mého názoru je mančaft velmi kvalitní a určitě se budeme pokoušet extraligu zase zdolat,“ čiší optimismem.

Svět se hnul…

Už pár let jsme byli zvyklí na ustálený vzhled tabulky. Nikoho nepřekvapilo, že první příčky opakovaně hájil Slovan, Chomutov. Doplněni byli o Olomouc, Hradec a také Jihlavu. Ústí však prochází vnitřními změnami, Chomutov zkusí konkurovat extraligovým celkům, první ligu naopak po dlouhé době zpestří Mladá Boleslav. Bude teď vše naruby? „Já si myslím, že se to významně nezmění. Opět na špici tabulky budou hrát stejné týmy: Ústí, Olomouc a podobně. U těchto týmů je ta kvalita velmi vysoká. Jedinou změnou bude, že Boleslav nahradí Chomutov,“ má jasnou představu rodák z Valašska.

Deset deka, dvacet deka…

Aby tomu tak bylo, bude zapotřebí i Robina Kováře. Už dvakráte se projevil jako Superman v přestrojení. Brankou v poslední minutě totiž pomohl svému týmu k cenným bodům. Takto se blýskl v dresu Zvolenu proti Banské Bystrici, podruhé pak zachránil žlutomodrým renomé v zápase s Chomutovem. Jak on to jenom dělá? „Myslím, že kdybych měl přesný recept, tak by těch gólů bylo víc. Pokaždé se snažím hrát do poslední minuty, ale je to hlavně otázka štěstí,“ prozrazuje střelec Robin.

Ale my víme, že to není jenom tak. Podstatné jsou i další přísady. Tedy například spoluhráči. A s kým, že je to ta nejlepší kombinace? „Začínal jsem s Pájou a s Bohym, kde nám to klapalo. Ale Pája tu není. Hodně dobře se mi hrálo s Roďákem. S tím jsme si rozuměli na ledě i mimo kabinu,“ říká opora Ústeckých Lvů. Takže tajný recept dáváme pomalu ale jistě dohromady.

Odvykací kúra se nám pomalu ale jistě blíží ke konci. Po naordinovaných letních dovolených náš čeká příprava tentokráte na ledě. „Dá se říct, že hokej je celý můj život. Takže na led se těším úplně maximálně,“ začíná leštit brusle Robin.

Už za svého působení ve Zlíně si vysnil to správné auto přímo na míru. Ani papamobil ale ani kára Lewise Hamiltona. „Ono BMW M3 stále nemám. Ještě musím šetřit,“ směje se dravý Robin Kovář. A odchází pěšky…

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan na výhru nedosáhl ani ve třetím přípravném zápase

Most - Slovanu po dvou prohrách 1:3 nevyšlo podle představ ani třetí přípravné utkání, na mosteckém... Celý článek

Miroslav Mach: Příprava probíhá dle plánu

Ú s t í n/L. - Trenéři A týmu jsou s probíhající přípravou spokojeni, litují odložených utkání s... Celý článek

Hokejové soustředění mládeže je ve své půlce

Ú s t í n/L. - Právě probíhá 5. ročník Hokejového soustředění mládeže (HSM 2020). Akce je zaměřena... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv