Chance Liga: HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 26.9.2020 od 17:00 hod.
První severočeské derby, Chomutov se chystá do Ústí
11.08.2008 | Vít Čepický

První severočeské derby, Chomutov se chystá do Ústí

Ú s t í n/L. - Tipsport Hockey Cup letos přihrál Slovanu nadmíru atraktivní soupeře. Po slušném výkonu v Karlových Varech, který byl odměněn jedním bodem, zavítá do labské kotliny ambiciózní tým Chomutova. Prolomí svou zatím neúspěšnou pohárovou bilanci, či žlutomodří domácí pevnost ubrání? Přímé srovnání celků, pro které jsou již prvoligová kluziště malá a pošilhávají po extralize, začíná ve Zlatopramen Areně úterní večer 12. srpna v půl šesté. Pokladny budou otevřeny hodinu před zápasem, na pokladně č. 4 bude probíhat výměna permanentek.

Příprava Chomutova

Po loňské sezóně, která pro bělomodré skončila již podruhé za sebou ve finále play off, se zatím tým Martina Pešouta protlouká přípravou s vrtkavým štěstím. Nejdříve sice hráči udělali svým fanouškům radost poražením ruského Orenburgu a pražské Sparty, nicméně v Tipsport Hockey Cupu již úspěšní nebyli. Nejdříve podlehli Kladnu na jeho ledě 1:3, aby následně prohráli v zatím posledním zápase doma s Karlovými Vary 0:3, kdy Chomutovští nepřekonali exústeckého brankáře Sáblíka.

Změny v kádru

Že Chomutov myslí svoje působení na špici první ligy opravdu vážně, dokládá zejména velké snažení realizačního týmu co se týče posil. Díky jejich úspěchům bude první liga okořeněna přítomností kvalitních hráčů s extraligovými zkušenostmi, což dává tušit vypjaté souboje minimálně v rámci „silné trojky,“ tedy papírových favoritů Ústí, Brna a právě Chomutova.

Jednání s Martinem Ručinským sice nevyšla a ten dal přednost extraligové Spartě, ale Chomutov tím dal důrazně najevo, že otázka financí nebude pro bělomodré větším problémem. S jinými velkými jmény ale už byl úterní sok Slovanu úspěšnější. Jiří Gombár přišel z Mladé Boleslavi, z IFK Helsinky překvapení v podobě Jana Lundella, se kterým si jistě bude mít Jan Čaloun co říct. Ostatní posily již jsou přímo z extraligy. Zdeněk Skořepa přišel pomoci z Třince, Lukáš Chmelíř z Vítkovic a Petr Míka z Varů. Zatím posledním esem v rukávu je Miroslav Hlinka, dříve kapitán Pardubic či hráč Sparty.

Naopak svou jmenovku už v šatnách ČEZ stadionu nemá Roman Chatrnúch (Vrchlabí), Radek Šíp (Kadaň), Milan Kostourek (Brno), Ladislav Boušek (Kadaň), dlouholetá brankářská jednička Luboš Horčička (Most) a Kamil Černý (Karlovy Vary). O ukončení smlouvy ze zdravotních důvodů požádala i velká posila ze zámoří, Kanaďan Charlie Giffin.

Sestava Chomutova pro úterní duel: Lundell 56, (Cikánek 1) - Chmelíř 7, Révay 28, Lang 83, Bombic 61, Všetečka 83, Pulpán 88, Trefný 19, Kloz ? - Gombár 27, Skořepa 42, Míka 71 - Hašek 49, Charousek 10, Jeslínek 92 - Polanský 87, Domin ?, Fábry 62 - Malát 35, Veverka ?, Tauš 89.

Sestava Ústí nad Labem z posledního duelu: Salfický - Zeman 2, Pojkar 52, Němeček 24, Mizera 7, Klobouček 23, Brož 22, Špila 17, Gýna 29 - Čaloun 11, Šagát 73, V. Novák 13 - Janků 10, Pazourek 25, Kloz 32 - Hanzl 69, Sklenička 26, Mikulík 15 - Heřman 9, Přeučil 33, Chládek 21

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Brožák mě asi pořádně zkasíruje, říká se smíchem po svém hattricku Jiří Severa

Ú s t í n/L. - Na kostce nad ledem svítila při severočeském derby s Litoměřicemi třicátá minuta.... Celý článek

Kapacita tisíc lidí, permice mají přednost

Na základě vládního opatření proti šíření koronaviru byla snížena maximální návštěvnost na... Celý článek

V derby po parádním obratu získáváme dva body

Ú s t í n/L. - V dnešním derby jsme v utkání nezačali zrovna šťastně, jelikož jsme v první třetině... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv