CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Připravovali jsme se, přesto odjíždíme bez bodu, smutnil čerstvý univerzál Diviš
19.11.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Připravovali jsme se, přesto odjíždíme bez bodu, smutnil čerstvý univerzál Diviš

Ústí nad Labem – K dalšímu severočeskému derby přicestovala do Zlatopramen Areny Kadaň. Západněji ležící tým se v Ústí nad Labem neprezentoval špatným hokejem, jen nedokázal využít své šance a několikrát si vylámal zuby na skvěle chytajícím ústeckém brankáři. Zdeněk Orct dokázal zneškodnit během šedesáti minut dvacet střeleckých pokusů hokejistů Kadaně, nejvíce práce měl v závěrečném dějství, kdy si do svých statistik připsal osm zásahů. Nejen o dojmy z derby se bezprostředně po utkání podělil Richard Diviš.

„Přijeli jsme s jasnou taktikou, přehrát soupeře na brejky. Před střetnutím jsme shlédli videa, a tak všichni počítali s tím, že Ústečtí Lvi jsou na tom dobře pohybově a že využívají celou šířku hřiště. V zápase jsme rozhodně lepší nebyli, toho jsme si vědomi. Pouze nás mrzí výsledek, šance jsme si vytvářeli. Několikrát jsme se ocitli v přečíslení dva na jednoho, jeli jsme dva samostatné nájezdy. V cestě ale stál vynikající Orct a naše nemohoucnost,“ litoval šestadvacetiletý Diviš, jenž s tvorbou taktiky, přestože v kádru Slovanu působil, nepomáhal.

„Poslední zápasy byly v příliš rychlém sledu, a tak jsem s taktikou nemohl vypomoct. Kadaňská taktika se specializuje na oslabení a na založení útoku,“ prozradil trutnovský odchovanec, jenž měl možnost popvé od play-out sezóny 2009/2010 nastoupit za extraligové Kladno.

„Na Kladně jsem tehdy konec cítil. Když hrajete hokej, chcete být co nejvíce na ledě, prát se o výsledek a být součástí týmu. Já už takovou roli ale necítil. Nebylo to tak, že by se mnou vyrazili, pouze jsme spolu rozumně komunikovali a došli k závěru, že lepší než sedět, půjdu někam hrát o soutěž níž,“ přiblížil nešťastné období Richard Diviš. Šance se ale znovu naskytla a dres Rytířů oblékl letos zatím sedmkrát a dokázal se jednou prosadit.

„Po minulé sezóně jsem měl s angažmá problémy, nečekal jsem konec v Ústí nad Labem. Byl jsem šťastný za to, že jsem dostal příležitost hrát na Kladně. V letošním ročníku mám smůlu na zranění, neustále se se mnou něco vleče, ale na to se nechci vymlouvat. Každopádně to ale byla výborná zkušenost,“ vzpomínal s úsměvem na rtech čerstvý univerzál ze středu Čech.

„Trenér Vojta za mnou přišel s tím, jestli bych to nezkusil v obraně. Já jako Kladeňák jsem ani chvilku neváhal a byl za příležitost, že mohu hrát opět doma, nesmírně rád. Na Kladně totiž byly z počátku s beky velké problémy, dlouhodobě byl zraněný Kameš, jenž měl zlámaná žebra. Až v průběhu sezóny přišli Majeský s Dvořákem. V defenzivě to byly mé starty premiérové, vzadu jsem nikdy nehrál. Oproti útoku je to velký rozdíl,“ líčil se zatajeným dechem sobotní střední útočník třetí formace, který se novinářům svěřil i se svými výhledy do blízké budoucnosti.

„Chtěl bych se prosadit a konečně zbavit všech zdravotních komplikací. Měl jsem nyní špatný měsíc a potřebuji se z toho dostat a zapracovat na svých výkonech. S Kadaní chceme, jelikož jsme farma Chomutova, dostat v play-off Ústí nad Labem a pořádně jednoho z aspirantů na titul (myšleno Ústecké Lvy, pozn. red.) potrápit,“ uzavřel tajemným hlasem.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv