Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Přesun z Ústí jsem tušil delší dobu,  svěřuje se Ondřej Kříž
04.08.2010 | Martin Pešout

Přesun z Ústí jsem tušil delší dobu, svěřuje se Ondřej Kříž

Ú s t í n/L. - V uplynulých dvou sezónách patřil ke stálicím ústecké sestavy. Každý příběh však jednou končí. Proto pětatřicetiletý obránce Ondřej Kříž už v Ústí nenašel uplatnění. Po dvou letech tak mění dres a přijímá novou výzvu: dovést sousední Litoměřice k poklidnému působení ve druhé nejvyšší soutěži. „Na nějaké rozhořčení nebo něco podobného nemyslím,“ říká nejzkušenější posila nováčka první ligy, se kterým spojil svou budoucnost ročním hostováním.

O působení v Litoměřicích se dozvěděl na konci minulého týdne. V novém působišti stihl dvakrát potrénovat a vletěl rovnou do akce ve žhavém přípravném trháku proti Slavii. „Už před začátkem přípravy jsem tušil, že půjdu jinam. Byl jsem s tím smířený už delší dobu. Posléze mi volal Robert Kysela a upeklo se hostování do Litoměřic. Taková je situace. Na nějaké rozhořčení nebo něco podobného nemyslím. Na Ústí určitě naštvaný nejsem,“ tvrdí s rozvahou.

Do nové skladby žlutomodrého celku se už nevtěsnal. „Do Ústí přišli noví hráči, chtějí jim dát šanci. Tím pádem nezbylo místo pro mě. V Litoměřicích jsem ovšem zatím spokojený,“ hlásí.

V litoměřické organizaci nezůstal po postupu do první ligy kámen na kameni, což Kříž potvrzuje. „Je tu v podstatě úplně nový tým. Řadu kluků ani pořádně neznám. Jedině od vidění, když jsem proti nim nastupoval. Většinou jsou tu mladí šikovní hokejisté. S dobrou koncepcí, správnou bojovností a nasazením můžeme v sezóně docílit kvalitních výsledků,“ nemá obavy.

Jeho nový klub v úterý otestovala nadupaná Slavia. Větší tým na litoměřickém ledu řadu let nehrál. „Byla těžkým soupeřem. Ale možná to bylo lepší, než kdyby sem přijel někdo slabší. Snažila se hrát hokej. Mají propracovaný systém, diváci viděli hezký zápas. Samozřejmě je mezi námi a Slavií pochopitelně vidět rozdíl. Vyloženě jsme však nezklamali. Slavia využila v podstatě všechno, potrestala veškeré naše chyby. Měli jsme také šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Tím pádem je výsledek trochu krutý,“ uzavírá, nyní už pilíř litoměřické defenzivy.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv