OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Petr Přindiš: Za výkony se stydět nemusíme, máme hlavy nahoře
03.03.2017 | Šárka Kulhánková
Autor fotografie: Sporty Ústí

Petr Přindiš: Za výkony se stydět nemusíme, máme hlavy nahoře

O senzaci v letošním čtvrtfinále se Slovan sice nepostaral, přesto si ale může uplynulou sezónu pochvalovat. Své o tom ví i obránce Petr Přindiš, který se ohlíží nejen za čtvrtfinálovou sérií, ale také za celou sezónou. „Máme hlavy nahoře, nemáme se za co stydět,“ říká sedmadvacetiletý bek, který se po po zranění vrátil do sestavy právě na play off.

V letošním čtvrtfinále se bohužel senzace nekonala. Kladno potvrdilo roli favorita a postupuje do semifinále. Jaké jsou bezprostřední pocity po utkání? Cítíte zklamání?
Zklamaní určitě nejsme. Myslím, že jsme odehráli slušnou sezónu, za kterou se nemusíme stydět. Přijde mi, že se všichni snažili srovnávat letošní čtvrtfinále s tím loňským, ale nám odešla spousta kvalitních hráčů, zatímco Kladno hodně posílilo. Řekl bych, že dva zápasy v sérii jsme byli dokonce lepší, ale zklamala nás koncovka. Nikdo nerad prohrává, ale jak říkám, opravdu se nemáme za co stydět.

Ale asi vás mrzí, že se nepodařilo prodloužit sérii, je to tak?
Určitě nás to mrzí. V tom posledním utkání jsme to dobře rozjeli, ale trápila nás koncovka, která pro nás byla problém v celé sérii. Myslím ale, že jsme celou dobu podávali dobré výkony a ukázali jsme, že umíme hrát i s takovými týmy jako je Kladno, takže jsme s tou sérií poměrně spokojeni.

Když se tedy ohlédneme za celou tou sérií, byla to právě koncovka, která zpečetila váš osud?
Za mě určitě. Když si vezmu to první utkání na Kladně, kdy jsme měli hned v první třetině asi tři tutové šance, nepodařilo se nám dát gól. Zato oni měli dvě šance a obě proměnili. Druhý zápas už nás soupeř spíše přehrál, ale šance tam pořád byly. Kdybychom dali více gólů, mohlo se jít třeba do prodloužení a mohli jsme to zdramatizovat. Na domácím ledě jsme také měli spoustu příležitostí, inkasovali jsme nějaké smolné branky. A v některých situacích nám trochu chybělo štěstí.

Do druhého zápasu v Ústí jste šli s tím, že nemáte co ztratit, nebo jste byli spíše pod tlakem, když jste věděli, že teď už jednoduše musíte?
Na jednu stranu asi spíše s tím, že nemáme co ztratit. Na druhou stranu jsme si říkali, že se chceme ještě vrátit na Kladno. Chtěli jsme to poslední utkání doma zvládnout a celou tu sérii ještě prodloužit nejen kvůli fanouškům, kteří nás přišli podpořit, ale i kvůli nám, abychom z té sezóny měli nějaký dobrý pocit. To se nám sice nepovedlo, ale máme hlavy nahoře.

V utkání byly vidět individuální chyby jednotlivých hráčů. Myslíte, že to pramenilo z přemíry snahy, nebo kde byl problém?
To si úplně nemyslím. Kladno má silný mančaft, papírově jsou silnější než my. Chyby jsme nedělali jen my, ale mohli jsme je vidět i z jejich strany. Přijde mi, že na chyby to bylo víceméně vyrovnané. Měli jsme stejně gólových šancí jako oni, ale štěstí nás zřejmě opustilo v nesprávné chvíli. V základní části se nám v koncovce poměrně dařilo, ale v play off už to nebylo ono.

Loni jste před čtvrtfinálovou sérií absolvovali ještě předkolo, letos jste postupovali přímo. Není předkolo výhodné například v tom, že tým zůstane v zápasovém tempu, a je tak lépe připravený?
To je pravda. Na druhou stranu pak není čas si odpočinout, což jsme si i letos vyzkoušeli. V klidu jsme se na čtvrtfinále připravili, potrénovali. Kladno má mančaft, který bude, dle mého názoru, v baráži.

Budete vy osobně nadále sledovat souboje o postup do extraligy?
Rád se na to podívám. Nechci nějak předbíhat, ale myslím, že na postup do vyšší soutěže není ani jeden tým. Sledovat ty zápasy budu hlavně kvůli klukům, které v jednotlivých týmech znám. Celou sezónu jsme se s nimi o to mlátili, tak mě bude zajímat, jak to celé nakonec dopadne.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv