PŘETNOU LVI SÉRII KOMETY ?
21.09.2004 | Karel Filas

PŘETNOU LVI SÉRII KOMETY ?

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi v pondělí poprvé v novém ročníku 1. ligy poznali hořkost porážky. Stalo se tomu tak ale až v prodloužení, a tak si stále udržují jeden primát soutěže. Jako jediní bodovali dosud v každém utkání. Dalším soupeřem jim bude ve středu 22. září od 18 hod. celek Komety Brno. Brněnští drží pro ně dlouhá léta nevídaně vysoké postavení v prvoligové tabulce. Souboj tedy slibuje zajímavou podívanou a přímý souboj o druhé místo.

Svěřenci trenéra Svatopluka Číhala se po pěti odehraných kolech usadili na průběžném druhém místě. Nasbírali stejně bodů jako vedoucí České Budějovice a pouze vinou horšího rozdílu vstřelených a obdržených branek nevévodí celému prvoligovému pelotonu.

Po úvodní porážce v Ostravě dokázali následná čtyři utkání vyhrát. Postupně s Pískem, v Mladé Boleslavi, Havířově a v pondělí s Třebíčí. Každé vítězné utkání zvládli minimálně s dvoubrankovým rozdílem a se čtyřmi vstřelenými góly. Na skvostném vstupu do sezóny se významnou měrou podílí David Appel. Na jeho rychlost si jistě dobře pamatují ústečtí diváci z loňské sezóny, kdy si v útoku vyhověl s Tomášem Sýkorou. Appel s pěti brankami vévodí produktivitě střelcům celé soutěže. Gólově se dvěma trefami v posledním zápase prosadil Alexander Lhotský. V první desítce kanadského bodování jsou vedle osmibodového Appela ještě šestibodoví Patrik Moskal a Milan Baranyk.

Kometa zatím praktikuje hru na tři formace. Svou čtvrtou měl trenér Číhal v úmyslu nechat rozehrát v druholigové Technice. A to má ještě v záloze exreprezentanta Romana Meluzína, který ovšem dohání herní výpadek a dosud nenastoupil. V brance se může spolehnout na zodpovědné výkony Pavla Maláče. Drží průměr 2,21 branky na zápas a úspěšnost zákroků nad hranicí 92 %.

Poslední zápas Komety:
Kometa v. Třebíč 5:2
branky Komety
:31. Moskal (Appel), 34. Appel, 36. Lhotský , 43. Navrátil (Baranyk), 59. Lhotský (Baranyk)
sestava: Maláč - P.Staněk, Mikel, Elsner, Lhotský, Chvojka, Šmach - Navrátil, Brančík, Černý - Nohel, Sedláček, Baranyk - A. Staněk, Moskal, Appel - od 41. minuty P.Šebek a Hladký.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv