Přípravné utkání: HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 14.8.2018 od 18:00
Ohlédnutí za sezónou staršího dorostu
20.04.2013 | Jan Prošek

Ohlédnutí za sezónou staršího dorostu

Ú s t í n/L. - Starší dorostenci měli před sezónou cíl jasný – dostat se do baráže o nejvyšší soutěž a v ní předvést co nejlepší výkon. Trenér Miroslav Mach vytvořil sestavu, která hrála velmi dobře. Lvíčata od začátku sezóny bojovala s týmem Hvězda Praha o první místo v tabulce. Právě tento post znamenal postup do baráže.

Starší dorostenci začali hrát mistrovská utkání později. V prvním ligovém zápase vyhrálo Ústí nad Kobrou 13:1. Dva góly dal Chovanec, Vondráček, Navarra a Koval. Další utkání sehráli žlutomodří v Benátkách nad Jizerou, kde po nepovedeném výkonu prohrálo 0:5. V září odehráli dorostenci čtyři zápasy, získali šest bodů za dvě výhry po šedesáti minutách.

Úvodní říjnový zápas obstaralo derby, ve kterém do Ústí přijel celek Stadion Litoměřice. Lvíčata zcela po zásluze vyhrála 5:2. V dalším domácím zápase se proti žlutomodrým postavil tým Karlovy Vary „B“. Severočeši v zápase dvakrát vedli, přesto prohráli. Další tři střetnutí Ústí v pohodě vyhrálo. V říjnu odehráli starší dorostenci sedm zápasů a získali patnáct bodů.

Do listopadu vstoupili žlutomodří venkovním zápasem, cestovali na Kladno, kde se utkali s PZ. Vítěznou branku si připsal Chovanec. Ústí se revanšovalo Varům, které tentokrát přehrálo vysoko 9:4. Ústečtí střelci prožívali povedený měsíc, například v utkání na ledě Třemošné vstřelili osm branek. V listopadu odehráli starší dorostenci šest zápasů a připsali si všech osmnáct bodů.

První zápas v dalším měsíci se povedl celému týmu. Ve Zlatopramen Areně dominovali domácí a přehráli v derby Most 8:1. Navarra byl hodně aktivní, vstřelil dvě branky a na další tři přihrál. Na sever Čech přicestoval největší soupeř v boji o první místo v tabulce – Kobra Praha. Navarra a Kopta si připsali tři góly a „jejich“ tým vyhrál 7:4. Lvíčata se představila v Benátkách nad Jizerou. Prohrávala, ale po obětavém výkonu vyhrála 2:1. Starší dorostenci odehráli v prosinci tři zápasy a neztratili ani bod.

Do roku 2013 vstoupili žlutomodří velmi dobře. Kladnu se vůbec nedařilo, což platilo i v tomto zápase. Gólman Burkovec zlikvidoval všech šestadvacet střel soupeře a Chovanec vstřelil dvě branky. Lvíčata se radovala z výhry 6:0. Další vystoupení už ovšem tak úspěšné nebylo. Na „horkém“ ledě Hvězdy měla Lvíčata smůlu, což přiznali po utkání i hráči, a prohrála 3:7. Reputaci si výrazněji napravili svěřenci koučů Miroslava Macha a Víta Borůvky v utkání s Karlovými Vary „B“. Rozdílem třídy vyhrálo Ústí. V lednu odehráli starší dorostenci sedm zápasů a získali osmnáct bodů.

Prvním únorovým soupeřem byly na domácí půdě Benátky. Slovan během prvních pěti minut vedl po dvou brankách Řídela a po přesných trefách Janáka a Kopty už 4:0. Hokejisté z města nad Jizerou nekladli v podstatě žádný odpor. Ústí vyhrálo 7:1. Ústecká ofenzíva prožívala plodné období. Na Kladně vstřelila devět branek. V únoru odehráli starší dorostenci sedm zápasů a získali dvacet jedna bodů.

V březnu se dohrála dlouhodobá část. Předposlední klání této části svedli hokejisté Ústí s mužstvem Třemošné. Lvíčata vyhrála zcela jasně 10:0. Posledním soupeřem byl Most. Derby se změnilo ve velkou hokejovou bitku, která neměla po šedesáti minutách vítěze. V nájezdové loterii rozhodl o bonusovém bodu pro Slovan Macek. Vzhledem k tomu, že se po dlouhodobé části umístila Lvíčata na prvním místě své skupiny, postoupila do baráže. Její průběh si podrobněji připomeneme v následujícím článku.

Ústečtí hokejisté odehráli v dlouhodobé části 31 zápasů, získali 79 bodů a skóre měli 182:70.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Poprvé v přípravě doma, tentokrát proti Rytířům z Kladna

Ú s t í n/L. - Slovan během své přípravy zatím odehrál dvě utkání s druholigovými týmy. Oba... Celý článek

Memoriál Jana Jandery

O víkendu 18. a 19. srpna 2018 se na zimním stadionu v Ústí nad Labem bude konat 9. ročník turnaje... Celý článek

Z vyřazení čísla 23 v Coloradu jsem nadšený, říká legenda Milan Hejduk

Jen třem českým hokejistům se v National Hockey League dostalo velké pocty. Číslo, se kterým v... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv