OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Objeví se Pajič opět v národním týmu? Slovince čeká šampionát Divize I.
02.03.2012 | Martin Pešout

Objeví se Pajič opět v národním týmu? Slovince čeká šampionát Divize I.

Ú s t í n/L. - Na posledním světovém šampionátu se Rok Pajič blýskl dvěma gólovými trefami. Jenže slovinský národní tým z elitní skupiny mistrovství světa sestoupil. Útočník Slovanu by se nyní mohl znovu objevit v reprezentačním dresu. V rámci nadcházejícího turnaje Divize I. by mohl týmu pomoct s návratem mezi světovou elitu. „Chtěl bych si na mistrovství zahrát, ale přednost má klub,“ říká šestadvacetiletý útočník.

Pajič se totiž v národním týmu pravděpodobně neukáže. Protože šampionát startuje 15. dubna, kdy Ústeckým Lvům může vrcholit sezóna. „Když s Ústím dojdeme v play-off daleko, tak mistrovství nemohu stihnout,“ ví slovinský hokejista.

Rodák z Jesenice zazářil na květnovém mistrovství světa elitní kategorie. Patřil k oporám slovinského výběru a podařilo se mu vstřelit dvě branky. Skóroval proti Rusku a Lotyšsku. Slovinci nakonec přes sympatické výkony, kdy dokázali notně potrápit domácí Slováky nebo těsně padli s Ruskem a byli blízko k záchraně, z elitní kategorie sestoupili o patro níž.

A služby elitního ústeckého forvarda by se slovinskému týmu v cestě za návratem hodily. „Šampionát odehrajeme v domácím prostředí ve slovinské Lublani. O to bude mít náš výběr větší motivaci. S Ústím však hrajeme play-off a turnaj se uskuteční v termínu, kdy ještě můžeme mít sezónu. Tím pádem reprezentační akci nemohu stihnout. Přednost má samozřejmě klub,“ vysvětluje Pajič.

„V Ústí trávím celou sezónu a máme tu velký cíl. To je rozhodující. Naopak s reprezentací se přes rok sejdeme na dva tři týdny. Na reprezentačních akcích jsem v letošní sezóně nebyl. I díky prosincovému zranění. A nyní už nároďák žádné zápasy nemá,“ prozrazuje.

Pajič se několikrát účastnil mistrovství světa elitní kategorie. Kromě jarního šampionátu na Slovensku se objevil už v roce 2006 v Rize nebo v kanadském Quebecu o dva roky později. V nižší divizi však ještě nestartoval. „B skupina začíná vždy dříve, než mistrovství světa. Proto mohou nastat komplikace se sestavou. Přece jen se v době turnaje ještě mohou hrát soutěže, kde startují naši hráči,“ přibližuje útočník.

„Máme hokejisty na Slovensku, v Německu, v mezinárodní EBEL nebo ve Švédsku. Tam ale převážně hrají druhou ligu, která končí brzy, takže by mistrovství měli stihnout. V Českých Budějovicích pak třeba hraje Aleš Kranjc, dříve reprezentoval Miha Rebolj, který hrával ve Spartě a Litvínově,“ popisuje forvard, který v Česku působí již devátou sezónu.

Slovinsko se v Divizi I. střetne s Rakouskem, Maďarskem, Velkou Británií, Japonskem a Ukrajinou. „O návrat se určitě pokusí Rakousko, dobrý hokej hraje i Maďarsko,“ tvrdí Pajič. Ze šestičlenné skupiny postupují dva nejlepší týmy do elitní skupiny MS.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv