Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
O změnách ve smečce s Jaromírem Šindelem
16.06.2012 | Eva Skokanová

O změnách ve smečce s Jaromírem Šindelem

Ú s t í n/L. - Vrchol letní přípravy s sebou nese i otázky o tom, kdo bude v srpnu oblékat dres Ústeckých Lvů. O odchodech, příchodech a změnách nám nikdo nemůže podat lepší informace než sportovní manažer a trenér v jedné osobě, Jaromír Šindel.

"Následující sezóna bude nastavená v jiných podmínkách, než tomu bylo v předchozích letech. Museli jsme provést redukci kádru, a to jednak z důvodů ekonomických, ale také z důvodů taktických. Jelikož toto mužstvo neuspělo dvakrát po sobě, byl zásah nutný," uvedl změny v kabině Jaromír Šindel.

Během zápasu leží velká tíha zodpovědnosti na bedrech strážce klece. Kdo bude krýt záda Lvů v nadcházející sezóně?
"Složení brankářů zůstalo bez větších změn. Čtveřice se ztenčila o Dušana Salfického, který zamířil do Pardubic. V poslední sezóně za Ústí však stejně nechytal. Výměnou za Dušana jsme získali Vláďu Koutského, který zde působil v uplynulé sezóně. Bude tedy tvořit gólmanskou čtveřici spolu se Zdeňkem Orctem a Michalem Petráskem. Čtvrtý brankář je Pavel Francouz, který sice odešel do Litvínova, má však do Ústí vyřízené střídavé starty."

Postupujeme vpřed a na řadě jsou změny v obraně...
"Co se týče obrany, tam už je ten zásah větší. V Ústí nebude pokračovat Hořava a Gureň, kterým skončila smlouva. Také skončil generální manažer Honza Klobouček, který se přemístil do vyššího patra. I když uvidíme, necháme si tu vrátka otevřená. (smích, pozn.red.) Na druhou stranu v klubu zůstávají Poživil, Černý, Vobořil a Sklenička. Také hráči, kteří tu již dříve působili a vrátili se. Například Holomek a Brož. Jednáme také s Třincem o trvalém příchodu Pavlíka, který se v loňské sezóně výrazně prosadil do sestavy týmu. A navíc Jirka Zeman je stále otevřenou záležitostí. Ačkoli je v Litvínově, není vyloučena možnost jeho střídavých startů."

A poslední zastávkou je útok...
"Odchod útočníků je též znatelný. Určitě nebude pokračovat Rok Pajič, se kterým jsme se domluvili na ukončení smlouvy na základě jeho iniciativy. Také jsme museli řešit situaci dvou klíčových útočníků Roubíka a Alinče. My jsme se rozhodli pro působení Jardy Roubíka. Dostane se mu velkého prostoru a my věříme, že bude platným hráčem, na kterém to bude stát. Také by měl převzít roli kapitána po Honzovi Kloboučkovi. Z tohoto důvodu jsme museli uvolnit Honzu Alinče, který sice stál o působení v Ústí, ale pro klub by bylo obtížné táhnout dva hráče takového kalibru. Dalším odcházejícím hráčem je Martin Šagát, kterému skončila smlouva. Šagát se přesunul do Pardubic, kde o něj byl zájem po jeho působení v loňské sezóně. I přes takové zúžení kádru si myslím, že zůstala spousta schopných hráčů."

I hokejové prostředí se může podobat trhu...
"Dokončili jsme jednání s hráči, kteří v Ústí už působili, a my máme zájem o jejich služby. Jedná se o Handlovského, Ludvíka a Robina Kováře. Dohody s jejich kluby a agenty jsou ukončeny a všichni tři útočníci budou příští sezónu nastupovat v dresu Slovanu. Na druhou stranu Třetina projevil přání vrátit se domů na Vysočinu. Myslím si, že jeho působení ani jednu stranu neuspokojilo. My jsme čekali víc, stejně tak jako on sám od sebe. Uzavřeli jsme dohodu s Havlíčkovým Brodem na postoupení jeho smlouvy zpět do Rebelu. Otevřenou otázkou bude pro příští sezónu působení Ondry Havlíčka, který je stále naším hráčem a bude se pokoušet získat místo v základní sestavě Indiánů v Plzni. V případě, že se mu to nepovede, jsme připraveni ho zařadit do naší sestavy. A v červenci se definitivně rozhodne o angažmá Marka Čurilly."

Mladá krev...
"Ústecká juniorka se využívá v okamžiku, kdy hráči dosáhnou jisté úrovně. Někteří kluci ty hráčské předpoklady mají. Momentálně, když si promítnu ten širší kádr, vidím pár opravdu dobrých ústeckých hráčů - například Brož, který se vrátil z velmi úspěšného hostování v Třebíči. Dále z Litoměřic přichází zpět Kloz, u kterého doufáme, že bude mít konečně sezónu bez úrazu a prokáže své kvality i v domácím dresu. Ústeckým odchovancem je i Baránek a spolu s ním přicházející smečka mladíků Vávra, Pořický, Hošek a Grin. Rádi bychom, aby ve čtvrté pětce dostali prostor mladí hráči, kteří by těm zbylým třem útokům dokázali, že jim postupně vytvoří konkurenci. Téměř odchovancem je i zmiňovaný Michal Petrásek, pocházející z Děčína. Společně s ním jsme v loňské sezóně čelili problému s nedostatkem herního prostoru. Bohužel si nezachytal ani v Děčíně, kde byl napsaný, protože se zápasy termínově kryly. Bylo to důsledkem toho, že naši brankáři prošli špatnou sezónou, co se zdravotního stavu týče. Letos bychom mu chtěli zprostředkovat co nejvíce zápasového zatížení, třeba v klubu, se kterým budeme spolupracovat. Chceme mu však dát šanci i zde v jeho mateřském klubu."

Jednání budou probíhat do konce června, ale změny, pokud nastanou, by neměly být tak rozsáhlé, jak jsme se s nimi seznámili výše. Kdo nás čeká a nemine? To se nejspíš ukáže v srpnu na ledě.

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv