Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Nikdy se nevzdáme! Loď s fanoušky nedoplula, do Litoměřic se ale dostali
07.12.2015 | Vít Čepický & Lion Patriots

Nikdy se nevzdáme! Loď s fanoušky nedoplula, do Litoměřic se ale dostali

Ú s t í n/L. - Idea byla výborná, realizace už nikoliv. Ústečtí fanoušci se za laskavého přispění akciové společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries vydali lodí do Litoměřic, kvůli nástrahám počasí však plavbu museli přerušit už ve Velkých Žernosekách. Na hokej se pak dostávali všemi možnými způsoby. Dík velké nezdolnosti však parádní výhru Slovanu viděli všichni. Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout ZDE.

Při ohlédnutí za akcí Se Starou mysliveckou lodí za Slovanem se dá konstatovat, že téměř vše, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Ústečtí fanoušci však všechny nástrahy úspěšně zdolali a parádní vítězství Slovanu v krajském derby sto dvaceti trosečníkům nakonec neuteklo. Cesta do Litoměřic však byla vskutku mimořádně spletitá.

První trhliny v plánu doplout do Litoměřic na hokej lodí se začaly objevovat už pár dní před celou akcí. Město nechalo odstranit molo v centru města a místo odplutí se muselo narychlo posunout do přístavu pod Mariánskou skálou. Z tohoto důvodu byl objednán autobus ústeckého dopravního podniku, který měl fanoušky na start plavby dopravit. Loď však kvůli husté mlze nemohla pokračovat pod zdymadly dále po proudu, a tak se nástupní místo muselo rychle přesunout proti proudu až za hrad Střekov do Vaňova. Kdyby to však byla jediná komplikace...

Po úspěšném startu plavby byla nálada na palubě takřka vynikající. Přes drobné problémy například s čepováním piva se osazenstvo dobře bavilo, k náladě přispěl i uvítací panák Staré myslivecké od sponzora akce. Až cestujícím snad ani nevadilo, že se kvůli husté mlze nemohou kochat půvabným labským kaňonem.

To však vadilo kapitánovi lodi. Ani po druhé odpolední se nezdálo, že by se počasí mělo zlepšovat, ba naopak, za Prackovicemi začala mlha ještě houstnout. Ve chvíli, kdy nebylo z kapitánského můstku vidět z řeky ani na jeden břeh, bylo jasné, že se dále bezpečně pokračovat nedá. Loď nouzově zakotvila v žernoseckém přístavišti.

Část fanoušků čeká na vlak do Litoměřic

Urychleně bylo třeba vyřešit, jak dostat trosečníky do Litoměřic. Autobus dopravního podniku dorazit nemohl, poprvé se však při vší smůle usmálo na fanoušky štěstí. Prakticky v ideální čas jel směrem do Litoměřic linkový autobus, který část skupiny dopravil na místo a dokonce zastavil přímo před stadionem. I zbytek musel řádně improvizovat. Někteří šli pěšky, část se vydala na vlak, skupinkám kráčející kolem silnice do Litoměřic nabídl v nouzi nejvyšší odvoz dokonce i otec brankáře Jakuba Soukupa.

Po příjezdu do Litoměřic se naštěstí začalo vše v dobré obracet. Perfektní výkon hokejistů notně vylepšil náladu v ústecké části hlediště, tři body a šest branek v síti soupeře byly velkou náplastí na cestovatelské strasti. Pro cestu zpět se naštěstí díky ochotě dopravního podniku podařilo sehnat autobus, který dopravil většinu fanoušků zpět do krajské metropole.

Závěrem dovolte, abych se jménem organizátorů velmi omluvil za veškeré komplikace našich spolucestujících. Jsme si vědomi všech problémů, které se po neočekávaném přerušení plavby vyskytly. Snažili jsme se ze všech sil situaci alespoň částečně zachránit a věříme, že jste si akci přece jen užili, byť jinak, než jste asi čekali. Snad jsme si smůlu vybrali. O případné kompenzaci ze strany Labské plavební ještě budeme jednat.

  • Fanklub Lion Patriots děkuje akciové společnosti GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries za nejen finanční podporu celé plavby. Bez jejího přispění by se akci podařilo uspořádat jen stěží. Zároveň děkujeme litoměřickému klubu za zajištění vstupenek na utkání. Zásadním způsobem přispěl ke zdárnému konání lodního výjezdu také pan Josef Vejlupek, kterému rovněž děkujeme. Nejvíce však děkujeme všem zúčastněným. Bylo pěkné dokázat, že to ještě umíme!
 
 
Aktuálně na webu

Nový hrací model Chance Ligy!

Ú s t í n/L. - Výkonný výbor Českého hokeje schválil nový herní model Chance Ligy. Základní část se... Celý článek

Tady jsem doma, říká Vladimír Brož

Ú s t í n/L. - Ústecká obrana se rozrostla o dvě věže. Po Ondřeji Smetanovi své pocity z návratu do... Celý článek

Do Ústí se vracím rád, říká Ondřej Smetana

Ústí nad Labem - V minulé sezóně Kališníkem, v té následující Slovanem. Do organizace Slovanu se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv