CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Nezbývalo mi nic jiného než vystřelit na branku, říká Ondřej Holomek
16.09.2010 | Hana Veigendová

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi mají za sebou úspěšný vstup do nové sezóny. S hokejisty z Tábora si poradili celkem snadno. Jako by se v tomto zápase hokejisté dohodli, že budou střílet góly jen hráči, jejichž příjmení začíná písmenem H. Nejdříve Hovorka, po něm Holomek a nakonec Hanzl. Ostatně i příjmení jediného táborského střelce začíná na H. Střelec druhého ústeckého gólu, Ondřej Holomek, si připsal vůbec svůj první ligový gól.

Ondro, máte za sebou první zápas v nové sezóně a první výhru. To je dobrý vstup do soutěže…
Ten vstup byl určitě hodně důležitý. Bylo důležité vyhrát první zápas a to se nám povedlo.

Tábor nepatří mezi úplné outsidery soutěže. Byla pro vás jeho hra hodně nepříjemná?
My jsme čekali už od začátku, že se na nás budou chtít předvést, že na nás vletí. A taky to potvrdili. První třetinu jsme zvládli výborně, bohužel jsme tam neproměnili některé šance. Tu druhou třetinu jsme šli už s výkonností dolu, ale naštěstí jsme přidali další gól a udrželi jsme to. Ve třetí třetině jsme je už k ničemu víceméně nepouštěli. Možná pak trochu v závěru, ale naštěstí to dobře dopadlo.

Právě ta druhá třetina se od první hodně lišila. Dlouho jste se nemohli dostat do šance. Bylo to tím, že vy jste polevili a Tábor zabral?
Určitě si v šatně řekli, že musí tu druhou třetinu začít jinak, víc bojovat. My jsme se nechali tou první třetinou trochu ukolébat. A než jsme se v té druhé třetině probudili, tak oni měli pár šancí, ale naštěstí je neproměnili.

Vaše lajna si dokázala vytvořit tlak, takže je vidět, že spolupráce funguje…
Tak já doufám, že spolupráce funguje ve všech lajnách, ne jenom v té naší (smích).

Vy jste vstřelil svůj první ligový gól za áčko. Vzpomenete si, jak se ta gólová situace seběhla?
Když nepočítám přípravné zápasy, tak je to můj první gól (úsměv). My máme nacvičený takový signál, že já sjíždím k bráně, když útočník vytahuje puk na modrou. Tak jsem tam dvakrát sjížděl, ale nevyšlo to. Až potřetí se to ke mně odrazilo a mně nezbývalo nic jiného než vystřelit na branku.

Už víte, kolik za ten gól zaplatíte?
Nevím. Ale myslím si, že je to asi pětistovka. Nejsem si jistý (smích).

Je vidět, že jste zapracovali na přesilovkách, takže vás trenér určitě za ně pochválil…
No, zapracovali jsme na přesilovkách, ale myslím si, že to ještě nebylo ono.

V příštím zápase vás čeká Chomutov. Nemáte z něj trochu obavy? Nebo se naopak těšíte?
Tak já osobně se určitě těším. Ten zápas je právě takový vyhecovaný. Takže já se na něj určitě těším.