Náš problém? Produktivita v přesilovkách, hlásí Lubomír Kovařík
16.02.2020 | Vít Trubička
Autor fotografie: Zdeněk Langšádl

Hodnocení zápasu proti jihlavské Dukle se chopil navrátilec po zranění Lubomír Kovařík. Ten byl na ledě u jediného gólu Slovanu a právě jeho formace měla řadu dalších šancí na snížení a případně i vyrovnání. „Nebyli jsme produktivní v přesilovkách, kdežto soupeř ano,“ to podle nováčka v dresu Ústí rozhodlo.

Do utkání sice vstoupila lépe Jihlava, ale minimálně druhou třetinu jste jí byli více než rovnocenným partnerem. Jak moc nakonec mrzí prohra?
Každá prohra mrzí, ale za úvodní třetinu jsme si body asi nezasloužili. I když v druhé třetině a na začátku třetí to byl vyrovnaný hokej, hrálo se nahoru dolů. Za stavu 3:1 jsme měli nějaké šance, mohli jsme dát na 3:2 a možná by závěr dospěl k powerplay a třeba bychom vyrovnali. To se bohužel nepodařilo, Jihlava odskočila na 4:1 a už to bylo těžké nějakým způsobem zvrátit.

Hráli jste jen na tři formace. Měl i menší počet hráčů nějaký vliv na utkání?
Já si nemyslím. Během sezony jsou týmy už natrénované. Spíš si myslím, že když dodržují hráči kratší střídání, tak jsou v tempu a jsou lepší. Tohle podle mě neovlivnilo zápas, ten ovlivnila první třetina, kdy jsme byli dvakrát vyloučeni, z toho Jihlava dala dva góly a pak už to bylo těžké.

Co jste změnili ve hře před druhou třetinou, že jste dokázali s Jihlavou držet tempo?
Řekli jsme si po první třetině, že pokud tu nechceme udělat ostudu, tak musíme více bruslit, držet se více na kotouči a být lepší v osobních soubojích. To v první třetině nebylo a díky tomu měla Jihlava navrch.

Jak vstoupily do utkání přesilové hry?
Jihlavu trochu povzbudily, nás naopak lehce složily. Přesilové hry jsou vždy alfou a omegou každého zápasu, my jich měli hodně, ale nebyli v nich produktivní, takže možná to je ten důvod, proč Jihlava zaslouženě vyhrála.

Vy sám jste nastoupil po delší pauze. Jak náročný byl návrat a navíc hned do utkání proti lídrovi skupiny o předkolo?
Úplně jednoduché to samozřejmě nebylo. Dva týdny jsem nic nedělal a měl jsem nyní jen dva tréninky. Od půlky zápasu jsem tak tahal nohy. Ale nebyl v tom nějaký problém, nepřipouštěl jsem si to, že jsem byl zraněný a netrénoval. Bude to zase lepší.

Máte za sebou svůj druhý zápas po příchodu do Ústí, jak zatím na vás tým působí?
Samozřejmě je rozdíl v tom, že play-off už je pasé. Což je škoda, protože každý ho chce hrát a je to důležité, proč ten hokej děláme. Nemůžu si na nic stěžovat, trenéři, spoluhráči, kabina, vše je v pohodě. Takže žádný problém.