Na blafák jsem si věřil, říká o nájezdu Rastislav Špirko
24.09.2007 | Karel Greiner

Na blafák jsem si věřil, říká o nájezdu Rastislav Špirko

Ú s t í n/L. - Přičinil se o první gól a navíc uspěl při svém samostatném nájezdu a tím zajistil Lvům druhý bonusový bod. Nová posila Rastislav Špirko ukázala šikovné ruce a trenér Evan má možná vyřešen rébus, koho posílat na samostatné nájezdy. Jejich velmistrem je bezesporu Tomáš Vlasák a v Ústí to opět ukázal. ”To je zatím to jediné, co se mi momentálně daří,” kabonil se po zápase.

Rastislav Špirko zatím cestuje sestavou a před zápasem s plzeňským Lasselsbergerem nastoupil na centru čtvrté lajny. Zasloužil se o první branku a v závěru utkání rozhodl proměněným samostatným nájezdem o první extraligové výhře Slovanu v historii. ”Na blafák jsem si věřil. Trenér se mě zeptal, zda jsem v pohodě, řekl jsem, že ano. Šel jsem jako třetí a chvála bohu, padlo to tam. Jsem šťastný, že právě mým gólem získalo Ústí dva body,” popisoval mladý útočník.
Slovan v utkání třikrát vedl, pokaždé však o svůj náskok přišel. Žádný obdržený gól však domácí nepoložil. ”V mužstvu je velká touha po vítězství. Blízko k němu bylo již ve Vítkovicích a jednoznačným cílem dnešního dne bylo zvítězit. Nevzdávali jsme se za žádných okolností. Šli jsme do toho jednoznačně s tím, že chceme uspět.”
Málo vídaná byla situace, kdy Slovan dostal při vlastní přesilovce pěti proti třem. ”Mohli jsme se odpoutat od soupeře na dva góly. Místo toho to bylo dva dva. My jsme se ale nepoložili. Řekli jsme si nevadí, stalo se, hodíme to za sebe a jedeme dál.” A jak je posila ze slovenského Martina spokojena s výsledkem? ”Tři body by byly lepší, ale vzhledem k tomu jak se hra vyvíjela, tak jsme spokojení i se dvěma body.”
Plzeňští hokejisté byli ziskem pouhého jednoho bodu velmi zklamáni. ”My jsme odehráli super první třetinu. K ničemu jsme je nepustili. Dalo by se říct, že možná celý zápas jsme byli lepší, aktivnější. Nemůžeme ale dát gól a pak po zbytečných chybách dostáváme branky. Každý gól nás sráží níž a níž,” litoval neproměněných šancí Jakub Šindel.
Talentovaný forvard si v letošním sezóně vede velmi dobře a se čtyřmi kanadskými body je nejproduktivnější muž Západočechů. V Ústí vstřelil první gól Plzně, a když zápas dospěl do samostatných nájezdů, byl znovu jedním z vyvolených. Zatímco doma proti Vítkovicím a Kladnu proměnil, v Ústí se usmálo štěstí na Petra Přikryla: ”Měl jsem smůlu. Binga jsem poslal na druhou stranu a pak mi to trochu sklouzlo. Byly to milimetry. Takovéhle nájezdy jsou z 95% gól. Je to škoda, to mě moc mrzí,” smutnil Šindel. Ve dvou předchozích nájezdových sériích Plzeňští uspěli, proti Ústí ne. ”Na nájezdy jsme si věřili. Všichni tři umíme nájezdy a navíc je tam Tomáš. Bingo mě ale zná, a tak jsem musel volit trochu jinou variantu. Aspoň Tomáš to tam zavěsil,” našel na celé situaci alespoň jedno pozitivum. ”Věřili jsme v plný bodový zisk, bohužel máme jenom jeden bod. Ústí odehrálo dobrou obranu, z protiútoků dávalo góly a to dnes rozhodlo. Už nám uteklo sedm bodů. Chtěli jsme se do soutěže odrazit trochu líp,” kroutí hlavou Jakub Šindel.

Velmi zachmuřený obličej “zdobil” plzeňské eso Tomáše Vlasáka. ”Myslím, že jsme byli dnes lepší, ale nedáme gól a potom samozřejmě ti nováčkové hrají nadšeně. Každý gól jim pomůže. Když neproměníme ty šance… Samozřejmě chybějí moje góly a chybějí góly naší lajny. Trápíme se a musíme to zlomit,“ sypal kanonýr popel na hlavy členů první plzeňské formace Vlasák-Divíšek-Ludvík. Na jednu věc se ale Tomáš Vlasák mohl spolehnout. Jakmile jede sám na brankáře, je to snad pokaždé gól. ”To je málo. To je zatím to jediné, co se mi momentálně daří. My musíme makat dál a překonat to,” neopouští ho špatná nálada. Plzeň má v této sezóně jediný cíl. Letos musí po třech neúspěšných sezónách dobýt play-off. Neprojevuje se tato povinnost na hráčích přílišnou nervozitou? ”Já myslím, že nás to nesvazuje. Je to prostě o tom, že naší pětce se nedaří a ty naše góly chyběj. Nám se v přípravě dařilo, teď to nejde. My se o tom samozřejmě bavíme a čím dřív to zlomíme tím lépe,” doufá v lepší zítřky Vlasák.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv