Martin Frolík: Dál než do čtvrtfinále se zatím nedíváme
16.02.2013 | Martin Pešout

Martin Frolík: Dál než do čtvrtfinále se zatím nedíváme

Ú s t í n/L. - I s novou posilou, útočníkem Martinem Frolíkem, vstoupí ústečtí hokejisté do nadcházejícího prvoligového play-off. V týdnu v zápase proti Mostu se Frolík uvedl před domácím publikem hned třemi kanadskými body a vzkazuje: „Góly chci dávat v každém zápase.“

Bratr slavnějšího Michaela Frolíka, který hraje v NHL za Chicago Blackhawks, přišel před koncem základní části vyztužit útočné řady Ústeckých Lvů. Do kádru Slovanu přišel z nedalekého Mostu, je však hráčem extraligového Litvínova. „Zvykám si v Ústí na nové prostředí, ale vše probíhá velmi dobře. Je tu vynikající parta hráčů,“ říká Martin Frolík v rozhovoru pro klubový web.

V Ústí jste stihl zatím odehrát čtyři zápasy, v týdnu proti Mostu jste zaznamenal hned tři kanadské body (2+1). Před domácím publikem jste se tak uvedl v dobrém světle…
Hrál jsem první zápas před našimi diváky a zápas se nám povedl. Připsal jsem si dva góly a asistenci, s tím jsem spokojený. Samozřejmě, že pokaždé to může být ještě lepší, nějaké chyby jsou ve hře vždycky, ale celkově jsem měl z utkání velmi dobrý pocit. Snad do play-off vypiluji ideální formu.

Během čtyř zápasů v dresu Ústí jste zaznamenal už šest kanadských bodů a proti Mostu jste byl blízko hattricku…
Góly chci samozřejmě dávat v každém zápase, takže by bylo příjemné, kdybych zaznamenal i hattrick. Snad jsem si ale další góly schoval do play-off.

Jak se zatím aklimatizujete v novém působišti?
Zvykám si v Ústí na nové prostředí. Vše ale probíhá velmi dobře. V kabině je vynikající parta.

Sezónu jste sice začal v Litvínově, po angažmá v Mostě je ale Ústí už třetí vaše letošní štace…
Letos se mi zatím moc nedařilo. V Litvínově jsem dostával prostor pouze ve čtvrté formaci, takže pro mě bylo vysvobozením, že jsem mohl nastupovat v Mostě a nyní v Ústí. Jsem přece jen už starší hráč a potřebuji hrát a ne působit ve čtvrté formaci nebo nehrát vůbec. Jsem rád, že jsem v Ústí a budu mít možnost si zde zahrát play-off.

Před dvěma sezónami jste získal slovenský extraligový titul s Košicemi, v Litvínově jste se ale příliš neprosadil. Čím si to vysvětlujete?
Do Litvínova jsem přišel už před loni a původně se jednalo o dobré angažmá. Hrál jsem solidně a byl spokojený. Před letošní sezónou jsem se ale zranil, což mohlo mít také vliv. Začátek ročníku se mi příliš nepovedl a už jsem se nevrátil do sestavy. Neměl jsem důvěru trenérů.

Vypadá to, že v Ústí půjdete do play-off ze třetího místa. Co to pro vás znamená?
V play-off každopádně nebude žádný snadný soupeř. Ve čtvrtfinále bychom měli splnit roli favorita. Patrně se střetneme s Jihlavou. Začneme sérii doma, soupeř bude bránit a hrát na brejky. Dál se ale nedíváme. V týmu nejprve řešíme první kolo play-off, jestli se pak v případném semifinále setkáme s Olomoucí nebo Mladou Boleslaví zatím neřešíme.

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv