OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Lvi odstartují play out na ledě Vítkovic
28.02.2008 | Marcel Voneš

Lvi odstartují play out na ledě Vítkovic

Ú s t í n/L. - Po týdenní přestávce, kterou si ústečtí hokejisté zpříjemnili pobytem ve Špindlerově Mlýně, čeká na svěřence trenéra Votruby další extraligový zápas. Po povedeném rozloučení se základní částí, které se uskutečnilo v Litvínově, čeká na Slovan v prvním kole play outu soupeř na druhém konci republiky, tým HC Vítkovice Steel. Utkání, které se hraje v pátek 29. února, začíná v ostravské ČEZ Areně v 17:00 hod. V ústeckém dresu by si měl poprvé naplno zahrát i Marek Hovorka, který se léčil po zánětu slepého střeva.

Základní část

Tým, který se v loňském ročníku umístil na jedenácté příčce, vstupoval do letošního ročníku s jednoznačným cílem, postoupit do play-off. Vítkovické vedení ponechalo důvěru trenéru Fryčerovi, který přišel k týmu v průběhu ročníku. Přišly i posily zvučných jmen - z Finska střelec Viktor Ujčík, o kterého se ucházelo hned několik extraligových klubů, navrátil se i gólman Martin Prusek, který tak s Markem Pincem vytvářel nadstandardní extraligové duo. První čtvrtinu okořenila i přítomnost Róberta Petrovického a Jiřího Marušáka, kteří měli namířeno do Švédska. Zkušenosti se očekávaly od matadora Ivo Proroka a explzeňského beka Jiřího Trnky.

Už první zápas, který Vítkovičtí odehráli v Plzni, jako by předznamenal vývoj celé sezóny. Moravané vedli na Západě Čech po první třetině o dva góly, nakonec pak padli po prodloužení. Hokejisté s rytířem Vítkem ve znaku se po nepříliš povedeném startu pohybovali ve středu tabulky, po Novém roce dokonce bojovali o první šestku. Závěr ročníku se však týmu, který v průběhu sezóny přebral trenér Ernest Bokroš, vůbec nepovedl a stejně jako v loňské sezóně, skončil na 11. příčce.

Ač měl tým střelce jako Burger, Hubáček nebo Ujčík, největším problémem byla právě produktivita. Ostravský tým vstřelil hned po Ústí nejméně gólů. Nejvíce Vítkovičtí doplatili na potenci ve venkovních zápasech, kde skórovali pouze devětačtyřicetkrát a stali se tak nejméně produktivním týmem na stadiónech soupeřů.

Vzájemné zápasy

2007/2008
Vítkovice - Ústí 3:2p report
Ústí – Vítkovice 1:4 report
Vítkovice - Ústí 3:2p report
Ústí – Vítkovice 2:4 report

Sestavy z posledních zápasů

Ústí n. L.: Přikryl - A. Novotný, Hořava, Němeček, Pojkar, Zeman, Vágner - Čaloun, Martinec, Mrázek - V. Novák, Pazourek, Hašek - Janků, Klobouček, Špirko - Krajči, Šagát, Šaffer - Hovorka.

Vítkovice: Prusek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Trnka, Ovčačík, Heš, Mrázek - Tomášek, Burger, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Hubáček P. - Klimek, Hruška R., Köhler - Svačina, Jánoš, Vala.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv