PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 4. 3. 2020 od 18:00 hod.
Lvi nadále posilují! Přichází Miroslav Barus ze Znojma
14.01.2005 | Miroslav Janíček, hcorli.cz

Lvi nadále posilují! Přichází Miroslav Barus ze Znojma

Ú s t í n/L. - V pátek 14.1.2005 se s hokejisty Ústeckých Lvů zapojil do tréninku další extraligový útočník. Je jím Miroslav Barus, jenž přichází na hostováni do konce sezóny ze Znojma. Tento hráč má bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěže. Ve Vsetíně dokonce dvakrát okusil pocit Mistra ligy. Barus nastoupí v novém dresu již v utkání s Opavou.

Mezi třetím až čtvrtým rokem jej otec přivedl na vsetínský zimní stadion, kde hrál hokej až do svých čtrnácti let. Po absolvování základní školy odešel na pět let do brněnského Zetoru (nynější Kometa). Poté narukoval na vojnu do Trenčína a odtud přišel zpět do Zetoru. V roce 1992 se vrátil do Vsetína, kde odehrál celkem čtyři sezóny. Nejprve dvě v 1. NHL, po postupu do extraligy další dvě a v obou případech zvedl nad hlavu mistrovský titul.

Následovaly štace v Českých Budějovicích, Karlových Varech a ve Zlíně. Tam však Miroslav Barus nedostával tolik příležitostí, a proto přestoupil do prvoligových Rosic. U Senátorů působil i na začátku sezóny 2001-2002, kdy se klub postupně přestěhoval do Žďáru nad Sázavou. Do Znojma se dostal zcela náhodou: „Byl jsem s Rosicemi na mezinárodním pohárovém turnaji a hned po návratu mi volal pan Dočekal, že by potřebovali náhradu za zraněné hráče,“ vzpomíná. Nabídku s radostí přijal a hned v prvním utkání v dresu Orlů vstřelil gól. V týmu pak hned zůstal výměnou za nynějšího spoluhráče Milana Buďu.

Jeden z nejzkušenějších hráčů Znojma považuje za své dosavadní největší hokejové úspěchy tituly se Vsetínem a účast na Poháru mistrů evropských zemí, kde se mu velmi dařilo. „Nikdy se mi však nepodařilo působit v žádném mládežnickém reprezentačním výběru,“ dodává univerzální útočník.

Studoval strojní obor při brněnském Zetoru. Má dvě sestry a dva bratry, ale nikdo z nich se sportu aktivně nevěnuje. S manželkou má dvě děti – dceru a syna, který je hokejový brankář. Na záliby mu nezbývá moc času, věnuje se hlavně hokejové kariéře svého syna. „Jinak rád hraji squash, tenis, golf a chodím na spinning,“ vyjmenovává své další koníčky Barus.

V letošní sezóně se mu ve Znojmě již tolik nedařilo, když ve 36 utkáních vstřelil jen 2 branky a přidal 1 asistenci. Nyní chce pomoci Ústeckým Lvům realizovat jejich sen, postup do baráže o ELH.


 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

Slovan v prvním přípravném zápase nestačil na Kolín

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v prvním přípravném zápase přivítali na svém ledě Kolín. Slovan se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv