OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Kovář s Jeřábkem jsou výborné posily, našemu celku pomůžou, vyřkl Kloz
03.03.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Kovář s Jeřábkem jsou výborné posily, našemu celku pomůžou, vyřkl Kloz

Ústí nad Labem - Jan Kloz si během čtvrtfinále připsal jednu asistenci a zažil se svými "parťáky" z útoku významný přesun, a to ze čtvrté do první formace. Uvnitř článku vzpomíná stálice severočeského celku na čtvrtfinále s Vrchlabím, vyjadřuje se k soupeři pro druhé kolo vyřazovacích bojů a krátce se zmínil i o plzeňských posilách jmény Jakub Jeřábek, Jan Kovář (a Dušan Salfický).

Čtvrtfinále očekával forvard Ústeckých Lvů těžké, nečekal ale proti Vrchlabí takové trápení. "Čekali jsme, že to bude těžké, ale ne tolik. Tým trenéra Řeháčka výborně bránil, hrál zodpovědně, obětavě, padal do střel, celkově hrál až neskutečně," ocenil kvality soupeře.

Velkou překážkou byl i skvěle chytající Koutský, jenž zažíval při těchto soubojích doslova životní formu. "Za první kolo play-off jsem si připsal jen jednu asistenci, se kterou nejsem vůbec spokojen. Myslím si, že jsem měl nejvíce šancí ze všech, ale jejich strážce chytal neskutečně dobře. Několikrát mi vytáhnul i hotovou branku, kdy mi tam na poslední chvíli skočil," uznal sportovně.

Jako klíčový okamžik označila ústecká pětatřicítka čtvrtý zápas, kdy žlutomodří zvítězili 2:1 po prodloužení. "Kdyby to bylo na utkání 1:3 z našeho pohledu, nevím, jak lépe by ještě mohli hrát, když už takhle předváděli výborný výkon. My se ale od pátého zápasu vzchopili a začali hrát také obětavě, bojovně a padat do střel. Přidali jsme do toho hokejovost a z toho pramenily góly, které padaly z dorážek. Nyní už takových branek moc padat nebude," myslí si.

V průběhu čtvrtfinále dostal společně s Robinem Hanzlem a Lukášem Handlovský velkou důvěru trenérů Petra Rosola a Milana Skrbka. Kloz hovoří o velké zkušenosti, když všichni tři útočnící poputovali ze čtvrté "lajny" do první. "Naše spolupráce je suprová, jsme mladí kluci a dostali jsme příležitost hrát v první pětce. Mělo by nás to nakopnout, snažíme se odvést maximum, přeci jen jsou to nové zkušenosti," doplnil člen severočeského kádru, jenž 7. 3. 2011 oslaví své čtyřiadvacáté narozeniny.

Od druhé války čeká ústecký odchovanec něco podobného, i když se Havlíčkův Brod prezentuje agresivnějším hokejem než třeba Vrchlabí. "Hrají více do útoku, puků za brankovou čárou moc neskončí, ale nebude to takové jako s naším prvním protivníkem. Oba týmy budou muset hrát zodpovědně ze zabezpečené obrany a poctivě potrénovat," říká.

Na závěr se ještě mladý talent zmínil o posilách ze západočeské Plzně, které by se měly dostavit na páteční trénink. "Kovář s Jeřábkem jsou výborné posily, jenž našemu kádru určitě pomůžou," uzavřel hráč, který strávil dvoudenní volno u Xboxu.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv