CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 3:2 | ELJ: IHC Králové Písek - HC Slovan Ústí nad Labem 3:6
Karel Holý: Za každou příležitost jsem rád
20.01.2013 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Lvíčata odehrála derby proti Stadionu Litoměřice. Po druhé v sezóně se od první minuty postavil do branky Ústí Karel Holý. Počínal si velmi zkušeně, tým se na něj mohl spolehnout. Inkasoval jen dvě branky a dovedl tým k důležité výhře. Svým výkonem si vysloužil pochvalu od trenéra Čalouna. "Role jedničky se zhostil velmi dobře," dodal na jeho adresu olympijský vítěz z Nagana.

Chytal jsi za osmou třídu, nyní za mladší dorost, jaké jsou to pro tebe rozdíly?
V mladším dorostu jsou rychlejší a silnější útočníci než v osmé třídě. Hokej v mladším dorostu je rychlejší.

Získáváš zkušenosti, i když jsi pouze náhradník?
Myslím si, že je lepší chytat. Když jsem náhradník, tak nějaké ty zkušenosti získávám taky. Za každou příležitost jsem rád.

Jak vycházíš s Robinem Zvědělíkem? Pomáháte se?
Jsme spoluhráči, ti se mají povzbuzovat, takže si určitě pomáháme.

Jak bys zápas proti Litoměřicím zhodnotil?
Prvních šest minut 1. třetiny nebylo nic moc. Litoměřice měly pár šancí, než jsme se dostali do tempa. Zbytek zápasu až na posledních pár minut byl lepší.