Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Junioři se radují z výhry nad Kladnem
04.08.2011 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři sehráli druhý přípravný zápas. Tentokrát do Zlatopramen Arény přijel celek Kladna. Lvíčata předvedla daleko lepší výkon a po zásluze vyhrála. V dobrém světle se trenérům představil Šetka, který si připsal dvě branky. Žlutomodří vyhráli 4:1.

Úvod zápasu poznamenala ústecká přesilová hra. Tu ale domácí nedokázali využít, dostali se jen ke střelám z velké vzdálenosti. Ústecká obrana pomáhala gólmanovi tím, že blokovala střely hokejistů v bílém. V čase 10:00 vymysleli domácí pohlednou kombinaci, na jejímž konci stál Hanzl a poslal Lvíčata do vedení. Při dalším střeleckém pokusu pomohla hostům tyč. V čase 17:59 dostali domácí možnost hrát v početní výhodě. Půl minutky před koncem třetiny Šetkova střela rozvlnila síť. Jednalo se o přesný zásah z mezikruží.

Druhou třetinu zahájili lépe domácí, kteří vyslali několik nebezpečných projektilů na kladenskou branku. Scházela pověstná přesnost. Hosté se ke střelám dostávali jen velmi sporadicky. Lvíčata přebrala otěže zápasu zcela do svých rukou. Hanzlovy úmysly na vstřelení branky překazila hostující obrana faulem. Ve 36. minutě se kotouče ujal Šetka upravil skóre na 3:0. S blížícím se koncem prostředního dějství se na ledě začalo přiostřovat. Sudí vše vyřešili domluvou.

Třetí perioda nabídla velmi pohledný hokej. Prakticky se hrálo bez přerušení. O vítězi klání bylo rozhodnuto a nyní se zápas v klidu dohrával. Kladenští věděli, že na svého soka nemají. 48. minuta a obléhání kladenské branky, několikátá střela se ujala, puk z hole Kuchynky skončil počtvrté za zády kladenského gólmana. V 51. minutě vytáhl ústecký brankář parádní zákrok ala Dominik Hašek. Puk směřoval za jeho záda, on však pustil hokejku na led a rukavicí sebral puk z bezprostřední blízkosti brankové čáry. Hosté si stěžovali u rozhodčích, že vstřelili regulérní branku. Hlavní sudí nařídil vhazování v obranném pásmu Lvíčat. V čase 57:15 skórovali hosté. Ústečtí obránci si nepohlídali forvarda Kladna a ten se řítil sám na gólmana. Útočník si se svou šancí poradil na výbornou. Ústí nad Labem vyhrálo zcela zaslouženě 4:1.