Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Jan Klobouček prodlužuje smlouvu
31.05.2009 | Tisková zpráva/Kateřina Mádlová

Jan Klobouček prodlužuje smlouvu

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi se mohou nadále pyšnit univerzálem ve svých řadách. Jan Klobouček si svými výkony z uplynulé sezóny jasně řekl o pokračování ve žlutomodrém dresu. Ten obléká už od ročníku 04/05. Ze současné soupisky Lvů působí stejně dlouho v Ústí jen David Pazourek. Obránce schopný hrát i v útoku nebo útočník schopný hrát i v obraně, to záleží na úhlu pohledu, se upsal Slovanu na další rok. „Honza Klobouček má za sebou výtečnou sezónu. Jeho zkušenosti jsou pro náš tým přínosem," komentoval podpis nové smlouvy s druhým služebně nejstarším hráčem současné soupisky Lvů marketingový asistent klubu Přemysl Zeman.

Jan Klobouček se přesunul do Ústí z nedalekého Litvínova. V následujících sezónách se jeho výkony odvíjely od toho, jestli ho bylo zapotřebí na postu obránce či útočníka. Nejslabší v jeho podání byla sezóna extraligová. Jenže na tu pohotově navázal loni, kdy se stal nejproduktivnějším obráncem Lvů. V základní části nasbíral 23 bodů (10 + 13) a navíc si ještě připsal 33 plusových bodů. Dokonce se vyhnul i postu nejtrestanějšího hráče Ústeckých. Společně s Jiřím Zemanem vytvořili výborné obranné duo, v play of sice Klobouček tolik neskóroval, ale stále se udržel nejspolehlivějším zadákem (11 plusových bodů). Celkovou radost z jeho povedené sezóny může kalit jen jeden minusový zářez z barážového klání s Mladou Boleslaví.

Když redakce udělovala Lvům vysvědčení, bylo o Janu Kloboučkovi napsáno toto: „Konečně odehrál celou sezonu na jednom postu, už nependloval mezi obranou a útokem a to mu evidentně prospělo. Vytvořil stabilní dvojici s Jiřím Zemanem a některé jeho kousky byly přímo úchvatné. Třeba sólo proti Berounu se zakončením jednoruč nebo přesilovkový pas na Zemana. I v baráži se nejednou snažil podpořit útok, před Schwarzem však nikdy neuspěl, stejně jako jeho taháky od modré. Po loňské kritice letos zářil a asi by si zasloužil pokračovat, sám zvažoval dokonce konec kariéry.“ Prospěl s vyznamenáním. A skutečně si zaslouží pokračovat. Snad bude schopen na úspěšnou sezónu navázat stejným způsobem.

Statistika Jana Kloboučka v dresu Ústeckých Lvů (2004 – dosud)

- 3x Mistr 1. ligy ČR (2006, 2007 a 2009)

- základní část: 195 zápasů / 34 branek / 49 asistencí / 83 bodů

- play of: 47 zápasů / 4 branky / 8 asistencí / 12 bodů

- baráž: 9 zápasů / 0 branek / 3 asistence / 3 body

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv