Hulva po kolapsu Draků: Byli jsme bezradní
24.09.2011 | Martin Pešout

Hulva po kolapsu Draků: Byli jsme bezradní

Ú s t í n/L. - Hokejisté Šumperku v Ústí těžce narazili, na ledě obhájce prvoligového titulu inkasovali drtivých devět branek. Jen s obtížemi hledal příčiny neúspěchu nováčka soutěže útočník Draků Jakub Hulva. „Báli jsme se hrát,“ utrousil někdejší hráč Ústeckých Lvů.

Většinu zápasu to vypadalo, že doby, kdy Šumperk dostával v Ústí velké gólové příděly, jsou minulostí. Dvě třetiny Draci vzdorovali, po druhé části ztráceli pouhé dvě branky, přičemž několikrát dokázali Orcta v brance Slovanu ohrozit. Ale když v poslední třetině dostanete sedm gólů, nemůžete pomýšlet na úspěch. „Ústí bylo jednoznačně lepší už v první třetině, my jsme se naopak úplně báli hrát,“ tvrdí forvard Šumperku Jakub Hulva.

Přesto hosté drželi dlouhou dobu velmi hratelný stav a druhou část odehráli bez branek. „Ve druhé třetině jsme se zlepšili a dokázali hrát s Ústím vyrovnaný hokej. Pak ale přišla poslední třetina, ve které nás totálně přejeli,“ krčí rameny sedmadvacetiletý útočník.

Inkasovat za dvacet minut sedm branek? To je v profesionálním hokeji vcelku nevídané. „Kdybych tak věděl, co se s námi ve třetí třetině stalo. Bohužel jsme po pár sekundách dostali gól, záhy Ústí zvýšilo na 4:0. Domácím vycházelo úplně všechno, my jsme byli naopak zcela bezradní. Takovému kolapsu se čelí těžko. V takových chvílích jen chcete, aby byl co nejdříve konec,“ popisuje.

Šumperk přitom do sezóny vstoupil velmi solidně, dokázal porazit Chomutov na jeho ledě. V Ústí ale tvrdě narazil. „Tehdy jsme hráli podstatně lépe a Chomutovu to příliš nešlo. Kdybych měl oba soupeře porovnat, Ústí na mě působí mnohem kompaktnějším a soudržnějším dojmem. Je vidět, že jsou delší dobu spolu a vhodně tým doplňují,“ vysvětluje někdejší hráč Vítkovic.

Hulva v minulosti v Ústí působil, pamatuje i jedinou sezónu Ústeckých Lvů v extralize. „Zápasy s Ústím ale pro mě nemají nějaký větší nádech. Od doby, kdy jsem tu hrál, v Ústí zbyli snad už jen dva hráči. Ale jsem rád, když tu potkám lidi okolo, jako například realizační tým,“ uzavírá sobotní hokejový večer.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv