Havlíčkův Brod, Písek, Kadaň, Litoměřice či Třebíč? O soupeři rozhodne středa
21.02.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Havlíčkův Brod, Písek, Kadaň, Litoměřice či Třebíč? O soupeři rozhodne středa

Ústí nad Labem – Letošní základní část I. hokejové ligy ČR se již pomalu chýlí ke svému konci a Ústečtí Lvi již netrpělivě vyhlížejí soupeře pro čtvrtfinále
play-off. Poslední kolo první části soutěže, které je na programu ve středu
22. 2. 2012, rozhodne o tom, který klub z možné pětice (Havlíčkův Brod, Písek, Kadaň, Litoměřice, Třebíč) svede boj s lídrem. Šumperk má sice stejný počet bodů jako Třebíč, ale Horáci mají k dispozici ještě úterní domácí zápas
(21. 2. 2012 od 17:30 hod.) s Benátkami nad Jizerou k dobru. S kartami už nikterak nezamíchá čtvrteční dohrávka 49. kola mezi Olomoucí a Hradcem Králové.

HC Rebel Havlíčkův Brod:
S Rebely se letos svěřenci Petra Rosola ve čtvrtfinále play-off pravděpodobně nepotkají. Pokud ve středu v domácím prostředí Havlíčkův Brod nezaváhá s Benátkami nad Jizerou, do druhé části soutěže půjde ze sedmého místa. Havlíčkobrodským stačí získat proti Benátkám nad Jizerou dva body, neboť Písek má s Rebely horší vzájemné zápasy. Pokud tým z Kotliny skončí v tabulce sedmý, narazí v prvním kole play-off na Chomutov.

Slovan má s Rebely pozitivní bilanci, ve čtyřech duelech si Lvi připsali čtyři tříbodová vítězství (5:1, 4:1, 5:0, 2:1).

Co musí udělat pro postup? Získat minimálně bod v domácím prostředí proti Benátkám nad Jizerou nebo spoléhat na fakt, že Písek nezvítězí v Chomutově nebo Kadaň v Hradci Králové. Pokud by v úterní dohrávce vyhrála za tři body Třebíč, poté je možnost také doufat, že Horácká Slavia nebude loupit body v Ústí nad Labem.

IHC KOMTERM Písek:
Celku z KOMTERM Areny náleží před posledním kolem základní části postupová osmá pozice. To znamená, že pokud si Jihočeši budou vědět rady s Chomutovem a zvítězí, do play-off by měli z 90 procent postoupit. Pokud by zaváhal tým Havlíčkova Brodu, mohl by se Písek posunout i na sedmou pozici. Je tu však jedno velké ALE. Pokud by aktuálně jedenáctá Třebíč porazila v úterní dohrávce Benátky nad Jizerou a ve středu i ústecký Slovan, byl by Písek odsouzen do play-out. Třebíč má totiž lepší vzájemná utkání.

Písek zajisté není soupeř, který by si Ústečtí pro čtvrtfinále play-off přáli. Ve střetnutích dvou žlutomodrých celků se Slovan radoval z výhry pouze dvakrát (4:0, 5:0), ve zbylých dvou případech Písku podlehl (shodně v obou zápasech 2:3). Mimochodem právě písečtí hokejisté byli ti, kteří v letošní sezóně jako první dobyli na konci listopadu 2011 Zlatopramen Arenu.

Co musí udělat pro postup? Vyhrát ve středu na horkém ledě Chomutova a zároveň věřit, že Třebíč, pokud by zvítězila v úterý, nevyhraje ve středu v Ústí nad Labem.

SK Kadaň:
Kadaň už každý fanoušek před pár koly z play-off odepisoval. Po překvapivé výhře v Ústí nad Labem živí Kadaňští ještě naději, společně s Litoměřicemi mají nejtěžší úlohu. Farma Chomutova musí věřit v prohru Havlíčkova Brodu s farmou Liberce a zároveň doufat v porážku Písku v Chomutově. Pokud oba jevy nastanou, musí ke všemu ještě přidat vlastní vítězství v Hradci Králové.

Severočeské derby mezi Ústím nad Labem a Kadaní vyznělo lépe třikrát pro prvně jmenovaný tým, který svého soka dokázal porazit poměry 2:0, 5:1 a 6:2. Při posledním měření sil Kadaň zaskočila Ústecké, kteří před svými fanoušky padli 2:3. Nutno poznamenat, že Slovanu v den utkání již o nic nešlo, první příčku měl jistou.

Co musí udělat pro postup? Porazit venku Hradec Králové a zároveň věřit v prohru Havlíčkova Brodu s Benátkami nad Jizerou a prohry Písku v Chomutově.

HC Stadion Litoměřice:
Čtvrtfinále play-off s Litoměřicemi by bylo pro všechny severočeské fandy lahůdkou. Stadion ale už má jen teoretickou naději, když právě v derby s Ústeckými Lvy padl 2:6. Lídr tabulky odsunul svou farmu z osmého místa až na příčku desátou. Aby Litoměřice mohly postoupit, musí v posledním kole základní části porazit Most a doufat, že Kadaň nezíská více než dva body a Písek vydoluje maximálně bod v Chomutově. S Kadaní mají Litoměřice negativní skóre ve vzájemných utkáních, proto nesmí Kadaň dosáhnout mety sedmdesáti bodů. S Pískem mají naopak Litoměřice bilanci pozitivní, Jihočeši ale nesmí získat více než bod.

Šelmy na Stadion umí, výsledky z letošního ročníku z pohledu Ústí nad Labem hovoří za vše (3:2 po prodloužení, 5:2, 3:0, 6:2).

Co musí udělat pro postup? Dobýt mostecký zimní stadion a věřit, že Písek nezíská více než bod na ledě Pirátů a Kadaň více než dva body v Hradci Králové.

SK Horácká Slavia Třebíč:
Ačkoliv Třebíči náleží nejhorší příčka ze všech výše uváděných klubů na proklouznutí do play-off, Horáci mají stále zápas k dobru a postup ve svých rukou. Pokud v úterním utkání s Benátkami nad Jizerou a ve středečním zápase zvítězí Třebíč za tři body, má jistý postup do play-off, neboť s Pískem má pozitivní bilanci ve vzájemných duelech.

S Třebíčí se dosud Lvi střetli třikrát. V domácím prostředí zvítězili hokejisté z krajské metropole těsně (4:3), na ledě Horácké Slavie prohráli ve 13. kole (2:3 po prodloužení). V posledním vzájemném boji zvítězili venku svěřenci Petra Rosola 4:3 po samostatných nájezdech.

Co musí udělat pro postup? Zvítězit v úterní dohrávce doma nad Benátkami nad Jizerou a připsat si ve středu skalp lídra tabulky.

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv