Ú s t í n/L. - V zápase proti Písku se do sestavy Ústeckých Lvů vrátil útočník Ondřej Havlíček. Forvard, jenž minulou sezónu odešel do extraligové Plzně, se podílel na demolici Písku 7:2, kterou Jihočechům uštědřil ústecký Slovan. „První třetina byla ale složitá. Pak jsme zápas zlomili,“ říká o středečním duelu Havlíček.

Vítězství Lvů nad Pískem vypadá jednoznačně, původně ale Jihočeši kladli velký odpor. „Zase tolik jasný zápas to nebyl. V první třetině jsme s nimi měli problémy. Vstřelili nám dvě šťastné branky a hráli jsme s nimi 2:2,“ ví Ondřej Havlíček.

Ve druhé třetině ovšem Slovan přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, což se projevilo na jeho gólovém účtu. „O první přestávce bylo v kabině dusno. Trenér trochu řval. Naštěstí jsme ve zbytku utkání proměnili své šance,“ hodnotí Havlíček.

„Nevím, jestli Písek odpadl fyzicky. Ale od druhé třetiny jsme začali hrát svou hru, měli jsme lepší koncovku a zaslouženě jsme soupeře přehráli,“ dodává.

Havlíček se na ústecký led vrátil po delší době. V minulé sezóně totiž přestoupil do Plzně. „Tam jsem ale nyní nedostával mnoho herního prostoru. Proto jsem rád, že si v Ústí mohu zahrát a vrátit se do zápasového tempa,“ prozrazuje jedenadvacetiletý útočník. „V Ústí je dobrý tým. Několik hráčů sice odešlo, ale jiní hokejisté přišli. Snad si tu ještě zahraji,“ dodává.

Kladenský odchovanec v minulosti oblékal dres Ústeckých Lvů, v uplynulé sezóně ovšem zazářil při svém angažmá v Plzni. A ta ho posléze získala nastálo. V letošním ročníku to ale v Plzni nemá snadné. „Tuto sezónu jsem tam neodehrál příliš kvalitních zápasů. Sestava se pak ustálila, tým získával body a trenér už mančaft neměnil. Snad se do kádru ale ještě probojuji,“ doufá forvard.

Ten tedy nastupuje ve stejném týmu po boku známého bitkaře Ryana Hollwega, který se v posledních dnech pral v každém extraligovém zápase. „Hollweg se chová naprosto normálně. Jen hraje tvrdě, proto k nám přišel. Dává najevo, že hraje svou hru. Mimo led byste nepoznali, že při zápasech vyhledává bitky,“ povídá Havlíček, jenž hraje i s gólmanem Bostonu Tukkou Raskem. „Z NHL ale moc hráčů nepřišlo. Kvůli výluce přetlak v týmu nemáme,“ vypráví.

Havlíček zatím neví, zda v dresu Ústí nastoupí do sobotního klání v Berouně. „Po zápase s Pískem jedu zpět do Plzně. Záleží, jak mě Plzeň do Ústí bude pouštět,“ uzavírá hokejista.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.