Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Do Ústí se vždycky těším, pochvaluje si Stezka
04.01.2019 | Ladislava Králová
Autor fotografie: Sporty Ústí

Do Ústí se vždycky těším, pochvaluje si Stezka

Po úspěšných výkonech Slovanu v Českých Budějovicích a později i na domácím ledě s Prostějovem se střelecky prosadilo mnoho hráčů. Ani jedna výhra by ale nebyla možná bez podpory gólmana Aleše Stezky, jehož zákroky zachránily nejednu krizovou situaci.

Dnešnímu zápasu předcházel neuvěřitelný výkon Slovanu v Českých Budějovicích. Díky čemu se podařil takový zvrat?

Myslím si, že pomohlo uzdravení zkušených hráčů, kteří nám určitě chyběli. Zvedlo to celkově psychiku celého týmu a jeho nasazení. My všichni vidíme, že hrát s takovým soupeřem se dá, i když to herně nevypadá, že bychom je přehrávali. Ale je důležité využívat šance. V posledních dvou zápasech se nám docela dařilo, dali jsme sedm gólů za dva zápasy, což je super, dostali jsme jich naštěstí jenom pět. Vždycky je to těsně o gól, ale důležité je zápas urvat až do vítězného konce.

V zápasu s Prostějovem jste zvítězili, i když první gól padl do Vaší branky, jaké je potom pokračovat ve hře?

Nerad bych říkal, že jsem zkušený, protože jsem pořád mladý, ale za ta léta už jsem se musel nějakým způsobem naučit takovéhle rychlé góly vytěsnat a hrát dál. V hokeji branky padají a určitě není žádný gólman, který by si každý zápas udržel čisté konto. Takže jedu dál, věřím, že se to otočí a snažím se pomoct týmu. Myslím, že už je to lepší.

Krizová situace nastala také pět vteřin před koncem utkání, za těsného stavu 4:3. Jak jste to zvládal?

Bylo pár sekund do konce, tak jsem byl v klidu a věřil klukům.

Stát se to může, ale bylo to tedy v nejhorší dobu, kdy šlo o gól. Žádné vyčítání klukům ale nebude, oni sami dobře vědí, že na to příště musí jít jinak.

V posledních zápasech jste byl v brance převážně Vy. Jak jste s tím a celkově se svým výkonem spokojený?

Já jsem spokojený maximálně. Hlavně jsem vděčný za to, že Ústí mi dává šanci, že mě sem vzali na střídavé starty. Jsem za to strašně moc rád. Za každý zápas mockrát děkuju, ale i za každý trénink, co tady můžu být, protože vždycky, když sem jedu, moc se sem těším. Na celý tým, na kluky, na trenéry, prostě je to tady super. A i když se předtím příliš nedařilo, tak jsem pořád věřil tomu, že se to zlomí a že zápasy můžou být takové, jako ty poslední.

Ve svojí hokejce máte výřez, který není úplně běžný. K čemu slouží?

Ano, je vyřízlá. Je to kvůli prstu, protože jsem do něj častokrát dostával, abych ho měl v hokejce schovaný. Letos jsem už asi šestkrát dostal ránu a bylo to nesnesitelné. Když kluci vystřelí, je to opravdu velká rána, tak jsem si to vymyslel a je to takhle lepší.

 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv