Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
David Tůma: Útok Benátek nad Jizerou budí respekt, my musíme čekat na chyby
26.01.2014 | Zdeněk Kamínek ml.

David Tůma: Útok Benátek nad Jizerou budí respekt, my musíme čekat na chyby

Ústí nad Labem - Stejně jako v základní části loňské sezóny, tak i v aktuálním soutěžním ročníku, se potvrdilo pravidlo, že mistrovská klání mezi Ústeckými Lvy a Duklou Jihlava, respektive mezi Duklou Jihlava a Ústeckými Lvy, rozhoduje domácí prostředí. Při posledním měření sil zvítězili ve Zlatopramen Areně hokejisté Slovanu 4:3. David Tůma si v sobotu do statistik připsal plusový bod za pozitivní účast na ledě při vstřelené brance.

V zápase 43. kola I. hokejové ligy ČR zdolal ústecký tým pod vedením Milana Skrbka a Tomáše Mareše jihlavskou Duklu 4:3. „Pro nás se jedná určitě o hodně cenné vítězství. Hráli jsme proti třetímu týmu tabulky a o to více nás to nabudilo. Jihlava je bruslivé mužstvo, snaží se hrát hodně kombinačně. Nevím, jestli nám to vyhovuje, když jsme v Jihlavě prohráli 3:9 z našeho pohledu. Do domácího utkání jsme šli ale s tím, že se soupeře nebudeme bát a že si utkání užijeme. Hráli jsme hodně aktivně, vytvořili jsme si spoustu šancí. První třetinu jsme až na závěr, kdy jsme inkasovali, kontrolovali. Ve druhé části jsme přidali další dva góly, ve třetí jsme se po obdržení dvou branek strachovali o výsledek. Jihlavu snížení na rozdíl jednoho gólu nakoplo, nám se hrálo hůře. Soustředili jsme se na to, abychom výhru ubránili, naštěstí se nám to povedlo. Za stavu 4:3 nám trenér říkal, abychom zbytečně nebláznili a hráli dobře zezadu. Za tři body jsme rádi, po zbytečné ztrátě v Berouně jsme je potřebovali,“ cenil si vítězství David Tůma, jenž v aktuálním soutěžním ročníku nasbíral během devětatřiceti zápasů dvacet jeden kanadský bod (9+12).

„Nemyslím si, že by mi to s příchodem nového roku nějak šlo. Nejde mi to tak, jak bych si představoval. Chtělo by to zlepšit produktivitu, i proti Jihlavě jsem měl slibné příležitosti. Nepamatuji si, že bych si dal na Nový rok předsevzetí, že bych byl dřevěný (smích),“ bral s nadhledem trápení v tomto kalendářním roce levý křídelní útočník druhé formace.

„Jaroslav Roubík i Tomáš Rod jsou velmi zkušení hráči a spolupráce s nimi mi vyhovuje. Nejsme v současnosti produktivní tak, jak bychom chtěli. Věřím ale, že nám to začne padat,“ pochvaloval si dvaadvacetiletý forvard spoluhráče z ofenzivy.

Po třiačtyřiceti kolech obsazují Lvi v tabulce devátou příčku, na osmou pozici zajišťující play-off ztrácí Slovan tři body. „Sledujeme osmé místo, ale dívat se musíme i pod sebe, strašák baráže není daleko. Když bychom dvakrát prohráli a celky ze spodku tabulky dvakrát vyhrály, bodový rozdíl bude velmi těsný,“ je si vědom rodák ze sousedního Děčína.

Právě s osmým mužstvem tabulky, s Benátkami nad Jizerou, změří Ústí nad Labem síly v pondělí. Ve hře bude "šest" bodů, Středočeši jsou aktuálně ve výborné formě, když skóre z posledních dvou duelů činí hrozivých 17:2. „Hrát musíme především poctivě zezadu a chytit úvod utkání. Musíme být agresivní v útoku, vytvářet si šance a nedělat zbytečné chyby. Bylo by dobré vstřelit první gól, abychom se dali do klidu. Nesmíme být hodně vylučovaní, oslabení bere hodně sil a točí se poté méně hráčů a zbytek sedí. Navíc v Benátkách nad Jizerou, kde je zima, není dobré mrznout. Jejich útok budí respekt, budou si v ofenzivě hodně věřit. My musíme čekat na chyby, uvidíme, jakou taktiku nám trenéři naordinují,“ pokračoval odchovanec ústeckého hokeje, který se závěrem zmínil, na co se právě tým zaměřuje na trénincích.

„Trénujeme především obranné pásmo, které nám příliš nejde. Zkoušíme i přesilovky a oslabení, ale prioritní je hra v obranné třetině,“ uzavřel David Tůma.

Autor fotografie: Miroslav Rosendorf.

 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv