CHA Liga: HC Benátky n.J. - HC Slovan Ústí nad Labem 7.12.2019 17:00 | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
Čtvrté derby se Stadionem. Výhra domácích v prodloužení? To je tradiční scénář
20.11.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem – V rámci pětadvacátého kola I. hokejové ligy ČR odcestují svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka do blízkých Litoměřic a další severočeské derby bude pikantní hned pro několik hráčů obou soků. Pravděpodobně beznadějně vyprodaná Kalich Arena se pro pondělí

• Asistent: D. Tvrzník

Svěřencům Jindřicha Setíkovského a Daniela Tvrzníka náleží v tabulce I. hokejové ligy ČR devátá pozice. Výkony Litoměřic jsou v sezóně 2011/2012 hodně nestabilní. Po přibližně dvou až třech zápasech se neustále střídají výhry a prohry. Nyní bílomodří třikrát prohráli a sérii porážek by tak měli statisticky utnout, neboť čtyřikrát v řadě letos prohráli jen jednou. Velice statečný výkon podal Stadion během sobotního utkání v Chomutově, odkud si odvezl po prohře v prodloužení (2:3) jeden cenný bod. Litoměřice vytěžily obě branky z přesilových her, celková suma vstřelených gólů v početních výhodách hovoří za vše.

Kádr Stadionu Litoměřice

V brankovišti se vystřídalo už šest brankářů. V posledním duelu získal příležitost někdejší ústecký gólman Martin Volke, pro kterého byla bitva proti Chomutovu letošní premiérou v litoměřickém dresu. I díky němu si Stadion odvezl bod. Co se týká čísel, statistiky procentuální úspěšnosti a průměr obdržených branek na zápas všech maskovaných mužů naleznete v přehledu (výše).

Kanadskému bodování Litoměřic vévodí bývalý ústecký forvard Jaroslav Hašek
(24 zápasy - 7+8). O dva body méně má na kontě čtyřiadvacetiletý Jan Kloz
(za LTM 18 z.; 5+8), jenž v celku z Kalich Areny hostuje do konce ledna 2012. A třetí místo v produktivitě týmu patří kapitánovi Ladislavovi Slížkovi (24 z.; 5+7).

Nejproduktivnějším obráncem je exústecký Václav Drábek, jenž za dvacet střetnutí nastřádal devět bodů (3+6). Drábek mimo jiné vypomáhá extraligové Mladé Boleslavi, jeho bilance za devět extraligových klání činí 0+1. Z ostatních beků stojí za zmínění ještě Milan Vobořil (za LTM 6 z.; 0+1) a Dominik Boháč (za LTM 6 z.; 1+2), kteří do litoměřického kádru putovali začátkem listopadu výměnou za Jiřího Suchého a Ondřeje Holomka.

Vzájemná utkání Litoměřic s Ústím nad Labem

Je obecně známo, že derby mezi těmito dvěma celky rozhoduje prodloužení, v němž zvítězí domácí celek. V uplynulém ročníku došlo pouze ke dvěma měřením sil, oba soupeři zvítězili jednou v nastaveném čase. Málokdo dodnes zapomněl na průběh premiérové bitvy, kdy hokejisté z krajské metropole, kteří po hladké úvodní části vedli již 3:0, zápas nakonec ztratili. A to ještě minutu před koncem základní hrací doby byl stav na světelné tabuli 1:3 z pohledu Stadionu. Vyprodaná litoměřická Kalich Arena hnala domácí hráče kupředu a za výrazné (dalo by se říct i extraligové) podpory, se modrobílí nakonec dvakrát prosadili (časy 59:17 min. a 59:59 min.) a vyrovnali na 3:3! Zdeněk Orct kapituloval v prodloužení po osmdesáti vteřinách od předchozího zásahu znovu, a tak dva body musely zůstat v do té doby nedobyté Kalich Areně -
3:4 po prodloužení.
Odveta měla velmi podobný scénář, jediný rozdíl byl v menším počtu vstřelených branek. Hosté se s Martinem Volkem v brankovišti drželi až do 58. minuty, kdy se
145 sekund před koncem řádné hrací doby zasloužil o vyrovnání Jan Kloz. Jeho vyrovnávací úder rozhodl, že si Ústečtí zahrají již pojedenácté prodloužení. V něm si nešťastně vsítily vlastní branku Litoměřice, které se musely smířit s faktem, že ze Zlatopramen Areny odjedou jen s jedním bodem, byť sahaly po bodech třech -
- 2:1 po prodloužení. To byl souhrn vzájemných bitev ročníku 2010/2011, následující odstavec patří aktuální sezóně.

Letos se oba týmy utkaly zatím jen jednou. Domácí hokejisté si ve Zlatopramen Areně vytvořili v první části náskok a po přesných zásazích Šagáta a Hanzla za Slipčenkova záda vedli 2:0. Druhá třetina patřila hostům, prosadili se hráči, kteří za Lvy
již v minulosti nastupovali. Francouz lovil puk ze své sítě po střeleckých pokusech Kloze a Drábka. Perioda s pořadovým číslem tři branku nepřinesla a na řadu znovu přišlo prodloužení. Po pětapadesáti sekundách se zasloužil o druhý bod pro žlutomodré kapitán Jan Klobouček - 3:2 po prodloužení.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice 3:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 2:2 -
    - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Pulpán (Seman, Palin), 43. D. Hruška (Sikora),
    62. D. Hruška (Kraft) - 46. Hašek (Belay, Evan), 48. Novák (Kříž, Kloz).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Volke - Vobořil, Dominik Boháč, J. Evan, Martinka, Ketner, O. Kříž, Hora, Stříteský - P. Horčička, Slížek, D. Tůma - Jaroslav Hašek, Belay, Loskot - Gengel, Kloz, M. Novák - M. Tvrzník, Hlusička, Kafan.
  • HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Kadaň 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 1. Sklenička (Alinč, Poživil), 19. Rod (Handlovský, Klobouček), 30. Daniel Boháč (Pazourek), 38. Třetina (Daniel Boháč, Pazourek),
    43. Handlovský (Rod, Lev) - 52. Bursík (Kůs, Szakal).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, Holomek, Klobouček,
    J. Zeman, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý, A. Sedlák - R. Kovář, Alinč, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Handlovský.