Chtěli jsme udržet osmé místo, což se povedlo, pochvaloval si Martin Volke
17.02.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Chtěli jsme udržet osmé místo, což se povedlo, pochvaloval si Martin Volke

Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu oslavili kolo před koncem základní části WSM Ligy postup do předkola play-off. A po posledním boji proti Třebíči mohou být ještě více spokojení, protože udrželi osmé místo v tabulce a předkolo play-off začnou na domácím ledě. A to proti Kadani. Naopak jednogólovým vítězstvím nad Třebíčí poslali Horáky do play-out.

Velkou zásluhu na úspěchu Slovanu, který zaručila výhra nad Třebíčí 1:0 v posledním kole základní části má brankář Martin Volke. Ten s vychytaným čistým kontem mohl po utkání zářit spokojeností.

Porazili jste Třebíč 1:0. Jak souboj s Horáckou Slavií hodnotíte?
Chtěli jsme začít play-off doma, což jsme si zajistili. Proti Třebíči to byl nervózní zápas svázaný taktikou. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. My jsme chtěli udržet osmé místo a Třebíč ještě bojovala o postup do předkola. Bylo to o jednom gólu a jsme rádi, že jsme ten jeden gól vstřelili my.

Vy jste také vychytal nulu...
Čisté konto pro mě osobně není důležité. Hlavně, že jsme vyhráli a splnili svůj cíl. Hrálo se nám celkem dobře, přece jen jsme měli už jistotu postupu, ale chtěli jsme uspět i proti Třebíči.

Bude vás vychytaná nula něco stát?
Něco asi přinesu do kabiny. Spoluhráči mi hned po utkání gratulovali.

Dobrým výkonem jste před nadcházejícím play-off i možná trochu zamotal hlavu trenérům v brankářské otázce...
Kdo bude chytat, to je na trenérech. Snažím se pracovat na sto procent. Vloni jsem naskakoval do play-off třeba proti Chomutovu. Ale je to čistě věcí trenérů.

V předkole play-off vás nakonec, stejně jako vloni, čeká Kadaň. Asi jste rádi, že se vyhnete daleké cestě do Havířova, která také připadala v úvahu...
Je to dobře, do Havířova by to bylo dlouhé cestování, z tohoto pohledu je Kadaň příjemnější. Ale hlavní bude uspět na ledě a je jedno proti komu.

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv