Ú s t í n/L. - Další utkání čekalo na hokejisty Slovanu po jedenáctidenní pauze a povedlo se jim na jedničku. Během prvních dvou třetin se dokázali dostat do příznivého vedení 6:0, o které sice v závěru přišli, ale nemusí je to mrzet, protože si i tak připsali další tři body do tabulky. Na výhře se podílel také Martin Tůma, který na jeden gól přihrál a jeden sám dal.

V první třetině jste se dostali do příznivého vedení, pomohla Vám k tomu třeba i ta krátká pauza?
Nevím, jestli nám pomohla, zaměřovali jsme se během ní na kondici a zakončení. Chtěli jsme hlavně navázat na výkony před reprezentační pauzou, kdy jsme získali třináct z patnácti možných bodů, a to se nám povedlo. Nebylo to však vůbec jednoduché utkání.

S tímto soupeřem jste odehráli již dva zápasy, zaměřili jste se na nějaké věci z těch předchozích utkání?
Myslím si, že ne, snažíme se hrát pořád stejně, hlavně dobře do obrany a proměňovat šance, které si tvoříme. Poslední dobou se nám to daří čím dál tím víc a to si myslím, že nás posouvá dopředu.

V první půlce zápasu jste byli disciplinovaní, je to něco, co Vám pomohlo dostat se do vedení?
Určitě. Soupeř se nechával vylučovat, my jsme měli několik přesilových her, které jsme dokázali využít. Naopak druhou půlku zápasu jsme se nechali vylučovat my, takže ta hra byla rozkouskovaná a ke konci to už nebylo ono.

Vstřelil jste branku na 4:0, tak jak k ní došlo?
Bylo to v přesilové hře, podrželi jsme kotouč v útočném pásmu. Já jsem to dal Tomáši Vildumetzovi, on objel branku, zůstal jsem na zadní tyči a dostal jsem to prakticky do prázdné brány.

V závěru utkání jste inkasovali dva góly, v čem vidíš příčinu?
Vede se 6:0, člověk si říká, že se nemůže nic stát, poleví, aniž by chtěl, ale prostě se to stává. Dostali jsme zbytečně dva góly. Říkali jsme si, ať hrajeme pořád stejně na nulu, ať pomůžeme Brízgimu (Adam Brízgala pozn. redakce), aby tu nulu vychytal, ale to se bohužel nepovedlo.

V poslední době se Vám daří, tak čím to podle Vás je?
Začali jsme si každý plnit to, co máme. Hrajeme dobře do obrany, nenecháváme se moc vylučovat a začínáme proměňovat šance.

Co podle Vás dnešní utkání rozhodlo?
Určitě to, že jsme dali v první třetině tři góly, dostali jsme se trochu na koně. Oni, ač měli šance, tak je neproměnili. Podržel nás gólman, pak jsme se dostali do dalšího náskoku a už jsme to udrželi.

Další utkání Vás čeká hned ve čtvrtek, jak náročné to pro Vás bude?
Samozřejmě je to náročné, ale budeme se snažit s tím nějak popasovat.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.