OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Bude středeční souboj s Jihlavou opět duelem gólmanů?
24.01.2006 | Jan Horák

Bude středeční souboj s Jihlavou opět duelem gólmanů?

Ú s t í n/L. - Po Mladé Boleslavi se ve Lví aréně pustí Slovan do křížku s dalším nepříjemným soupeřem. Dukla Jihlava sice už dávno vyklidila medailové pozice, ale minimálně bilance jihlavského kapitána Oldřicha Bakuse, který v posledních týdnech chytil řádnou střeleckou slinu, budí respekt. Jestli tahoun Dukly nechá zaznít své kolty i na ústeckém ledě, můžete sledovat ve středu 25. ledna od 18:00 hod. Navíc, nejrychlejších 500 držitelů permanentky, kteří dorazí na toto ostře sledované utkání, čeká skvělé překvapení. Více v samotném článku.

Porovnání týmů

26-2-5-1-8 celková bilance 20-2-3-2-15
10-1-3-1-6 zápasy venku 5-2-1-2-11
16-1-2-0-2 zápasy doma 15-0-2-0-4
1. postavení v tabulce 5.
88 získané body 69
132:74 skóre 109:94
2 utkání bez vstřelené branky 4
7 utkání se shut-outem 6
5:0 (J. Hradec) nejvyšší výhra 6:3 (Olomouc)
0:3 (J. Hradec) nejvyšší prohra 0:4 (Chomutov) 0:3
D. Pazourek; 34b (14+20) nejproduktivnější hráč O. Bakus; 52b (22+30)
Pazourek, Jankových; 14 nejlepší střelec O. Bakus; 22
D. Pazourek; 20 nejvíce asistencí O. Bakus; 30
J. Klobouček; 82 nejtrestanější hráč R. Hlouch; 103
L. Sáblík - 92,59% úspěšnost brankáře J. Suchan - 92,69%
L. Sáblík - 1,65 průměr inkas. branek J. Suchan - 2,14
43 góly v přesilovkách 38
21,61% využití přesilovek 20,11%
6 góly v oslabení 6
8,37% střelecká úspěšnost 9,09%

Překvapení

HC Slovan Ústečtí Lvi připravil spolu se sponzory Metropolnet, a.s. a Unient Communications, a.s. milou pozornost. Prvních 500 majitelů permanentky, kteří ve středu 25. ledna navštíví utkání Slovanu s Jihlavou, dostane při svém příchodu od pohledných hostesek kartičku, s jejímž použití bude moci volat měsíc úplně zdarma! Stačí jen následovat pokyny napsané na kartičce a můžete klábosit nejen se všemi známými v České republice, ale volat také do dalších třiceti zemí světa. Více se dozvíte i na webových stránkách partnerů.

Dosavadní průběh sezony

Do sezóny vkročila Dukla pravou nohou, z prvního místa se pakovala až po 4. kole díky domácí porážce s Ústeckými Lvy, ale ještě na konci úvodní čtvrtiny soutěže svírala Jihlava poslední medailovou figuru.
Avšak v druhé polovině října a během celého listopadu sedla na Jihlavu výkonnostní deprese. Jak jinak se dá nazvat šňůra 11 zápasů, v nichž si na Dukle smlslo celkem osm mančaftů. Tuto černou sérii protrhli Jihlavští díky třem domácím střetnutím v řadě, v kterých Dukla mezi 26. - 28. kolem posbírala všechny body. S podporou domácích příznivců se tak Jihlava dostala z nejhoršího, když nejistou osmou pozici vyměnila za průběžnou čtvrtou příčku.
Do dnešního dne si Dukla výtečně počíná především v domácím stánku, odkud poslední import bodů pamatuje z 30. kola Ústecký Slovan za královskou remízu 0:0. Jihlava by ovšem potřebovala nabrat sebevědomí hlavně na venkovních štacích, kde z posledních šesti případů nepadla na kolena pouze dvakrát. V Třebíči slavili Jihlavští výhru 5:4 a na jihu Čech si poradili s Jindřichovým Hradcem 3:2.

Opory mužstva

Železnou rukou vládne jihlavskému brankovišti Jaroslav Suchan, jenž pouze v jednom utkání chyběl za zády svých beků. Šest vychytaných nul a téměř 93%-ní úspěšnost zákroků je přesvědčivým důkazem o jeho přínosu jihlavské defenzivě.
Nejvíce podpory mohou forvardi Dukly čekat od Pavla Staňka (7+10, +6), ani Rostislav Malena (4+7, +5) nenechává své ofenzivní kolegy ve štychu a Jan Šmarda (3+7, +6), který nastupuje v dresu Dukly již sedmým rokem, jest třetí součástkou do mozaiky ofenzivně laděných obránců Jihlavy.
Nevídaná fazóna se v současné době lepí na hokejku Oldřicha Bakuse (22+30), jehož statistiky vévodí v 1. lize jak vstřeleným brankám tak asistencím. Střeleckou pohodu nalezl i Daniel Hodek (13+28), jenž v tuto chvíli už o 6 bodů překročil svůj loňský bodový příspěvek Slovanu. Své si k útočné fázi Dukly řekne i Tomáš Čachotský (8+19), jenž kromě jihlavských hájil barvy i Havířova či druholigového Havlíčkova Brodu.

Vzájemné zápasy

2005-2006
Jihlava - Ústí 1:3 report
Ústí - Jihlava 4:1 report
Jihlava - Ústí 0:0 report, preview

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Drábek, Grof, Hořava, Kudrna Jan, Mazanec, Vála, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Červenka - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Fink, Klimt - Kudrna Jiří, Klobouček, Jech.

Dukla Jihlava: Suchan - Dobrovolný, Staněk, Duben, Pospíšil, Zigmund, Kuchyňa, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Hodek - Rytnauer, Altrichter, Fiedler - Říha, Hlouch, Vaškovič - Dušátko.

Ostatní zápasy 43. kola

Havířov - Mladá Boleslav
Olomouc - Chomutov
Beroun - Ostrava
Hradec Králové - Třebíč
Kometa - Prostějov
Kadaň - Jindřichův Hradec

 
 
Aktuálně na webu

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Ondřej Bláha pokračuje ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký útočník Ondřej Bláha podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv