Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 30. 9. 2020 od 17:30 hod.
Bod bychom si zasloužili, litoval po derby s Piráty David Tůma
10.12.2014 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Bod bychom si zasloužili, litoval po derby s Piráty David Tůma

Ú s t í n/L. - Zklamaný z výsledku, ale spokojen s výkonem týmu byl útočník Slovanu David Tůma. Ústečtí podlehli v derby Chomutovu 3:4, když v závěru utkání mohutně doháněli ztrátu a sám David Tůma vdechl žlutomodrým naději, když v závěru třetí třetiny snižoval na rozdíl jediné branky.

Ústí vedlo po dvou třetinách 2:1 a bylo hodně blízko k překvapivé a důležité výhře nad regionálním rivalem. Třetí třetinu ale nezvládlo, inkasovalo v ní tři branky a z ledu odjelo s prázdnou. Důvod? Mnoho vyloučení, proti Slovanu měli Piráti i výhodu samostatného nájezdu, který hostující Dušek proměnil.

„Odehráli jsme dobrý zápas, nemáme se za co stydět. Nelíbil se mi příliš výkon rozhodčích, s tím už ale nic nenaděláme,“ krčil rameny David Tůma.

Ten litoval poslední části hry, ve které Slovan přišel o nadějný výsledek. Rázem ze stavu 2:1 bylo po závěrečné siréně 3:4. „Ve třetí třetině jsme dostali tři góly, Chomutov hrál hodně přesilovek a měl samostatný nájezd. V první i třetí třetině jsme byli hodně vylučovaní, na druhou stranu jsme měli situaci, kdy nás fauloval Chomutov a sudí to nepískli,“ litoval Tůma.

Ústečtí se v závěru nadechovali k mohutnému obratu, po brance právě Davida Tůmy při závěrečné power-play ztráceli na vyrovnání už jedinou branku. „Věřili jsme, že bychom dokázali srovnat. I za stavu 2:4 jsme doufali v obrat. Při hře pět na pět jsme hráli velmi dobře,“ pochvaloval si Tůma.

A jaké tedy bylo srovnání s lídrem soutěže, který má přece jen oproti Ústí jiné ambice? „Chomutov je silný, mají skvělé hráče. Nyní jsme ale na ně měli a aspoň bod jsme si zasloužili,“ řekl útočník Slovanu.

I přes nulový bodový zisk si ale Tůma všiml dobré spolupráce s fanoušky, žlutomodří příznivci přišli v hojném počtu a vytvořili domácím kvalitní atmosféru. „Přišlo hodně lidí, fanoušci fandili až do konce, překvapili nás. A my je snad potěšíme lepšími výsledky, tentokrát se ale proti Chomutovu za svůj výkon nemusíme stydět,“ uzavřel David Tůma.

Hovorka: Bylo to vyhecované derby

V Ústí strávil několik skvělých sezón, nyní ale jezdí forvard Marek Hovorka na ústecký led v roli soupeře. Tentokrát v dresu Chomutova. „K rozhodčím je těžké se vyjadřovat, bylo tam několik sporných momentů. Ale bylo to derby, takové správné a vyhecované, se zápletkou na konci,“ byl spokojen Hovorka.

Chomutovský obrat přišel ve třetí třetině. „Trenéři nám něco řekli už o první i druhé přestávce, ale nakonec jsme to ubojovali a výsledek otočili. Předčili jsme je fyzičkou,“ všiml si Hovorka.

Chomutov tak zůstává se solidním náskokem na čele prvoligové tabulky. „Není to pro nás snadné, protože každý nás chce porazit a vyhecuje se na nás. Takže nevyhráváme snadno a musíme pokaždé vydat spoustu sil,“ komentuje bývalý slovenský reprezentant.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Do Slovanu jsem se hrozně rád vrátil, říká po své obnovené premiéře Daniel Vrdlovec

Ú s t í n/L. - V utkání s Prostějovem vyjel na led hráč s číslem sedmadevadesát na zádech, bez... Celý článek

Slovan pojede na led Benátek nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté se po úspěšném domácím zápase ve kterém porazili Prostějov 4:1... Celý článek

Ve sváteční den jsme přehráli Jestřáby z Prostějova

Ú s t í n/L. - V rámci 6. kola Chance Ligy jsme na domácím ledě přivítali soupeře z Prostějova.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv