Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Bída, hlesl po dramatu  s Třebíčí Janků
23.09.2009 | Martin Pešout

Bída, hlesl po dramatu s Třebíčí Janků

Ú s t í n/L. - Kabinu opouštěl jako jeden z posledních. Pomalým krokem a značně rozladěn. Veterán Pavel Janků neskrýval zklamání ze zbytečné ztráty jednoho bodu. Slovan porazil Třebíč až po samostatných nájezdech. A výkonem měl k dokonalosti daleko.

Ústečtí Lvi i ve druhém domácím střetnutí ztratili. Outsiderovi z Třebíče darovali bod, který by v konečném zúčtování mohl chybět. „Byla to bída. Nehráli jsme dobře. Bylo to špatné. Třebíč toho využila. A tak si odváží bod. Těžko se mi to hodnotí,“ hledá Janků s obtížemi správná slova, která by vystihla středeční zápas.

Zatímco v přípravném období žlutomodří řádili, v ostrých měřeních na ně přišel útlum. Alespoň ten střelecký. „V minulém zápase s Kadaní jsme se dostali do mnohem více šancí. Ani to jsme nedokázali zopakovat. Dnes jich bylo méně. Mnohem méně. Příčina neproměňování? Nevím, těžko říct.“

Janků do utkání vstoupil coby nejproduktivnější z celého kádru Ústeckých Lvů. Uprostřed týdne na konci zářijového měsíce však dalšími kanadskými body nepřispěl. „Ke svým výkonům se ale vyjadřovat nebudu. Chci, abychom jako tým vyhrávali a dařilo se nám. Abychom se drželi na prvním nebo druhém místě. To mě zajímá. Jsem sice rád, že jsem nějaké góly dal a že jsem se několikrát prosadil a mužstvu to pomohlo. Ale jinak se tím nezabývám,“ opáčí důrazně.

Ústečtí dosud ze čtveřice prvoligových soubojů nasbírali deset bodů. „Nejsme spokojení. Dvakrát jsme doma nedokázali vyhrát v řádné hrací době. Navíc se soupeři, s kterými by se to stávat nemělo. Spokojenost není na místě. Ne,“ není Janků spokojen s úvodem sezóny.

A na závěr dodává. „Nejtěžší zápas jsme sehráli v Olomouci.“ Tehdy si připsali všechny body. Jak si povedou příště?

Káňa: Hráli jsme na 0:0

S mnohem lepší náladou a s klobásou na cestu opouštěl Lví arénu třebíčský Jan Káňa. Jeho tým získal cenný bod, s kterým se moc nepočítalo. „Jsme spokojení. Uhráli jsme bod, což se počítá. Hráli jsme zodpovědně zezadu. A naše taktika se vyplatila,“ povídá devatenáctiletý útočník.

„Stoprocentně to byl s Ústím pro nás dosud nejtěžší zápas. Ale povedla se nám obranná činnost. Což bylo důležité. V minulých zápasech jsme dostali moc branek. Takže jsme se zaměřili na obranu. Chtěli jsme hrát na 0:0 a skoro se to povedlo,“ říká.

Utkání se mu vydařilo, měl řadu brankových příležitostí. Oslavy gólu se však nakonec nedočkal. „Pár šancí jsem měl. Moje formace hrála velmi dobře. Ke gólu chybělo už je to pověstné štěstíčko. Ale jako nejbezpečnější hráč jsem si nepřipadal,“ vykládá s úsměvem.

Branky se nedočkal ani při nájezdech. Z jedenácti třebíčských zakončil rovnou dva. Neúspěšně. „Poprvé jsem puk dostatečně nezvedl, Orctovi skončil na zádech. Podruhé mi to ujelo,“ hřímá.

Po Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Kadani na jeho tým čekalo pořádné sousto. Jaký má pocit z dosavadního průběhu sezóny? „Nic moc. Úvodní dvě kola jsme vysoko prohráli. Doma s Havlíčkovým Brodem jsme měli vyhrát. A s Jihlavou to byla blamáž. Je co zlepšovat, s úvodem sezóny v Třebíči nejsme spokojeni,“ ukončuje rozhovor a jde do týmového autobusu. Na Vysočinu ho čeká dlouhá cesta, ale se získaným bodem a solidním výkonem…

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv