PŘÍP: SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1
Adam Šaffer: Nebyl to snadný soupeř
10.12.2009 | Hana Veigendová

Adam Šaffer: Nebyl to snadný soupeř

Ú s t í n/L. - Adam Šaffer odehrál letos v dresu Slovanu zatím jen třináct zápasů. Dnes se ústeckým fanouškům představil po delší době a hned se uvedl gólem, kterým zvyšoval skóre na 3:0. „Já jsem v podstatě naskočil ze střídačky rovnou za jihlavského obránce a Honza Klobouček mě hned viděl, tak mi to krásně nahrál a já jsem pak prostřelil jejich gólmana,“ popisoval po zápase svou gólovou trefu.

První gól padl až po šestnácti minutách hry. Bylo těžké Jihlavu překonat?
Myslím si, že jsme měli spoustu šancí, které jsme opět neproměnili. S tou koncovkou je to horší, i když jsme dali pět gólů. Kdybychom proměnili ty šance, co jsme měli na začátku, tak mohl být ten zápas klidnější. Jihlava má dobrý bojovný tým, mají šikovný hráče, dobře namixovaný, takže určitě to nebyl snadný soupeř.

Čím to je, že máte tolik šancí a přitom je nevyužijete?
Já si myslím, že už to máme maličko v hlavě, když občas nějakou šanci nedáme. Fanoušci nás doma tlačí, chtějí, abychom dávali góly. Ale myslím si, že je to otázka pohody celého mužstva, abychom ty šance proměňovali, a pak to bude šlapat.

Po delší době jste se objevil v zápase a hned jste se uvedl gólem. Jak se cítíte?
No je to super. Předtím jsem měl právě také šance, i když jsem hrál sporadicky, ale gólově se mi nedařilo. Dneska jsem rád, že jsem ho tam dal a uvidíme, co dál. Hrál jsem místo Romana Pšurného, který má něco s nohou, tak uvidíme, jak s tím trenéři naloží. Každopádně jsem rád, že mi to tam padlo a že jsme vyhráli.

Jak se seběhla vaše gólová šance?
Já jsem v podstatě naskočil ze střídačky rovnou za jihlavského obránce a Honza Klobouček mě hned viděl, tak mi to krásně nahrál a já jsem pak prostřelil jejich gólmana.

V sobotu Jihlava porazila Chomutov 5:4. Neznervóznil vás trochu ten výsledek?
Nenene, Jihlava má kvalitní tým, má tam spousty výborných hráčů. A s tím jsme do toho zápasu šli, byli jsme na to připravení a jsme rádi, že jsme Jihlavu porazili.

Šli jste do dnešního zápasu s nějakou speciální taktikou?
Jak říkám, Jihlava má kvalitní mužstvo, ale nějakou speciální taktiku jsme neměli. Spíš jsme si řekli, že tentokrát musíme začít od začátku, protože máme začátky vždycky horší a myslím si, že jsme tentokrát začali dobře.

Na konci třetí třetiny jste dostali dva góly a tím jste neudrželi nulu. Nezapomněli jste na obranu? Neukolébal vás ten výsledek?
Ono to k tomu trošku svádí, si tohle myslet, ale Jihlava hrála dobře a hrála až do poslední minuty. Možná něco maličko tam bylo, že jsme se nechali unést výsledkem. Ale řekli jsme si, že takhle ne, že musíme hrát jako předtím, než jsme dostali ty dva góly, a dotáhli jsme zápas do zdárného konce.

 
 
Aktuálně na webu

Mladá sestava Slovanu v Kadani výsledkově neuspěla

Kadaň - Druhé přípravné utkání, první na ledě soupeře, postavilo do cesty Slovanu Trhače z Kadaně.... Celý článek

V přípravě poprvé na led soupeře. Slovan míří do Kadaně

Ú s t í n/L. - Slovan vyjede poprvé v letošní sezoně na led soupeře. Prvním venkovním soupeřem měli... Celý článek

Před prvním zápasem za Slovan jsem byl nervózní, říká gólman Radek Haas

Ú s t í n/L. - Premiéru v ústeckém dresu prožil v přípravném zápase proti Kolínu Radek Haas.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv