Ú s t í n/L. – Slovan čeká další z tradičních dvojutkání na východě republiky, tentokrát míří do Prostějova a Frýdku-Místku. V minulém utkání podlehlo Ústí na domácím ledě silné Jihlavě, odveze si nějaké ty body z těchto zápasů? To se dozvíme ve středu od 18:00 na prostějovském zimním stadionu a ve čtvrtek od 17:00 v hale Polárce.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov se po čtyřiceti třech odehraných utkáních nachází na 10. místě, tedy posledním postupovým, ligové tabulky. Aktuální bodový zisk Prostějova je 63 bodů. V posledním utkání si Jestřábi poradili s Benátkami nad Jizerou, když zvítězili na ledě Středočechů 5:2.

Nejvíce kanadských bodů z týmu Prostějova má na svém kontě Lukáš Žálčík, který jich letos stihl již 46 (25+21) a patří mu třetí místo v hodnocení celé soutěže. Žálčík je také nejlepším střelcem Jestřábů, naopak nejvíce gólových přihrávek zaznamenal Marek Račuk, ten letos asistoval při třiceti brankách.

HC Frýdek-Místek

Frýdku-Místku patří momentálně 11. místo se ziskem padesáti devíti bodů. Na desátou příčku neztrácejí Rysi mnoho a ke všemu mají oproti Prostějovu 3 zápasy k dobru. V minulém utkání (kromě utkání s Benátkami nad Jizerou) se náš čtvrteční soupeř utkal s Kadaní, kterou porazil na severu Čech 6:3.

Kanadskému bodování vévodí mezi frýdeckomísteckými hráči útočník Petr Kafka se sedmatřiceti body (11+26). Petr Kafka začal letošní sezónu v Prostějově, nyní se rve o postupové příčky za Rysi. Králem střelců mezi hráči Frýdku-Místku je prozatím Milan Mikulík, jehož střelecký účet čítá již 14 branek.

15.1.2020 – Kadaň - Frýdek-Místek 3:6
21.1.2020 – Frýdek-Místek - Benátky n. J.

Poslední vzájemné zápasy

S Prostějovem jsme se naposledy střetli na domácím ledě 4. ledna. V utkání prohrával Slovan po druhé třetině již o tři branky, pak ale přišla parádní stíhací jízda. Po brankách Müllera, Kružíka a Smetany to již vypadalo na prodloužení. V poslední minutě ovšem zkompletoval hattrick Miškář a Jestřábi odvezli všechny tři body.

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. J. Havel (Maršoun, Vildumetz), 20. J. Havel (Vildumetz, Maršoun), 43. Müller (Kružík), 54. Kružík (Severa, Smetana), 59. Smetana (Kružík) – 3. Hrníčko (M. Jandus, Divíšek), 11. Ouřada (T. Jandus), 12. Miškář (L. Krejčík, Mrázek), 35. Miškář (L. Krejčík, M. Jandus), 37. M. Novák (Knap, Březák), 60. Miškář (Žálčík, Mrázek). Rozhodčí: Pavlovič, Jechoutek – Polák, Ševic. Diváci: 583. Vyloučení: 3:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:43.

Poslední utkání s Frýdkem-Místkem jsme odehráli 7. ledna na ledě soupeře. V druhé třetině dokázal vyrovnat na 2:2 Jan Havel. Zbytek utkání patřil ale domácím, kteří nakonec zvítězili 7:3.

HC Frýdek-Místek - HC Slovan Ústí nad Labem 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Hrachovský (Bartko), 9. Eret (Przybyla, Motloch), 28. Przybyla (Eret, Kaukič), 34. J. Adámek (Eret), 37. Kofroň (Mikulík), 52. Kofroň (Przybyla, Kaukič), 60. Hrachovský (Klimša, Stuchlík) – 17. Filip (Kružík, Tůma), 22. J. Havel (Severa), 39. Vl. Brož (Krliš, Vildumetz). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Gančarčík, Hranoš. Diváci: 895. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:20.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.