Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Trenér a sportovní manažer Slovanu Tomáš Mareš zhodnotil základní část a odkryl cíle pro další část sezony
16.12.2019 | Tomáš Suchánek

Trenér a sportovní manažer Slovanu Tomáš Mareš zhodnotil základní část a odkryl cíle pro další část sezony

Ú s t í n/L. - Třicet kol základní části je již minulostí a Slovan čeká již ve středu první souboj v tabulce o předkolo play-off s Frýdkem Místkem. Slovan do této části soutěže vstupuje se ztrátou čtrnácti bodů na Frýdek-Místek, jenž aktuálně okupuje poslední pozici zajišťující předkolo play-off. Jak zhodnotil základní část, jak vidí cíle v druhé části soutěže trenér a od nedávna i sportovní manažer Tomáš Mareš se může dočíst v našem rozhovoru.

Jak byste zhodnotil z Vašeho pohledu základní část Chance ligy?
O nějaké spokojenosti nemůže být vůbec řeč. Skončili jsme na 14. místě a to je málo. V žádném případě se nechci na nic vymlouvat nebo se za něco schovávat, ale pouze v prvním kole na Slávii jsme hráli v kompletním složení. Od 2. - 30. kola jsme se potýkali s velkými počty zranění nebo nemocemi. V jednu chvíli jsme měli mimo hru devět hráčů. V tomto období se po vyléčení vždy někdo vrátil do hry, ale ihned se zranil další hráč. Bohužel se jednalo o těžká zranění a hlavně se jednalo o ty hráče, kteří měli to mužstvo táhnout.

Jak jste byl spokojen, co se týče předvedené hry, a jak moc jste spokojen s bodovým ziskem?
Myslím si, že v silách mužstva bylo získat více bodů, to beze slov. Mužstvo odehrálo vyloženě špatná utkání, ať to byly oba výprasky s Českými Budějovicemi, doma s Přerovem nebo v Sokolově. Na druhou stranu jsme sehráli dobré zápasy v Jihlavě, Frýdku Místku nebo v Havířově, i když se prohrálo. Zde se jasně ukázalo, jak je mužstvo mladé, nezkušené. Trochu mě mrzí, že se pořád někde vypráví, píše, jak to dělají výborně s mladými hráči v Litoměřicích, Benátkách, Frýdku-Místku, ale naše mužstvo mělo věkový průměr v některých kolech nižší než zmiňované týmy.

V závěru základní části jste dokázali bodovat celkem pětkrát v řadě, v čem jste viděl největší pokrok u týmu?
V posledních pěti utkáních jsme získali 13 bodů z 15 ti možných, a to si myslím, že jsme s Prostějovem měli udržet třígólový náskok a to utkání dovést do vítězného konce. Po utkání v Sokolově jsme se celý realizační tým s hráči zavřeli na hodinu v kabině, kde jsme si museli dost nahlas vyříkat hodně věcí, jasně nastavit pravidla do další naší práce.

Na co jste se nejvíce soustředili v tréninku při reprezentační pauze?
V reprezentační pauze jsme se zaměřili na kondici, hodně jsme bruslili, ale nejvíc jsme se věnovali zakončení, protože s tím máme největší problémy od začátku sezony.

Jaké jsou týmové cíle pro souboje o předkolo play-off?
Chceme navázat na posledních 5 zápasů, chceme předvádět aspoň stejné výkony, to znamená hlavně bojovat, každý hrát pro mužstvo, ne na sebe a tím pádem přivést na zápasy větší počet diváků, než tomu bylo doposud.

Vy jste se v nedávné době stal sportovním manažerem a zároveň jste zůstal u týmu jako trenér, jak se zatím daří tyto dvě funkce skloubit?
Myslím si, že se nic převratného nezměnilo, jenom více držím telefon v ruce a vyřizuji věci okolo hráčského kádru.

Na co byste nalákal fanoušky před již zmíněnými boji o předkolo play-off?
Na zlepšené výkony z poslední doby.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv