Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Srovná Slovan letošní bilanci se Zubry?
03.02.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Jan Gebauer

Srovná Slovan letošní bilanci se Zubry?

Ú s t í n/L. - Pondělí 4.2.2019 bude patřit dohrávce 39. kola mezi ústeckým Slovanem a Zubry z Přerova. Slovan bude chtít navázat na vítěznou přestřelku se Slavií, Přerov bude chtít prodloužit svou sedmi zápasovou bodovou šňůru. Utkání startuje v 18:00, přijďte Slovan podpořit.

Tváří v tvář: Slovan vs. HC Zubr Přerov

HC ZUBR Přerov

Zubři letos slaví 90leté výročí založení klubu, ale zdaleka ještě nemají jistou účast v letošním play-off Chance ligy. Nicméně v posledních zápasech ukazují, že by si jej zasloužili. Přerov bodoval sedmkrát v řadě a poslední čtyři utkání dokonce vyhrál za tři body. V posledním utkání vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem na horkém ledě Havířova. Zápas předtím si navíc doma vyšlápl na kladenské Rytíře, které rozstřílel poměrem 6:2. Suma sumárum Přerovu patří v tabulce 7. místo. Na první místo, které nezajišťuje play-off má náskok pěti bodů. Zubři byli posledních dnech přestupového okna aktivní. Ze Slovanu se na Moravu stěhovali Martin Weinhold a Milan Davídek. Ze Zlína Přerov získal na střídavé starty Daniela Gazdu a Jonáše Kočicu. Naopak s Hanou se musel rozloučit obránce Jiří Krisl, jehož si stáhl po měsíčním hostování zpět Frýdek-Místek. Když se podíváme na individuální statistiky, těm vládne na Hané duo, které oblékalo ústecký dres. Vedoucím kanadského bodování je Roman Pšurný (11+25), hned za ním je kapitán Tomáš Sýkora (16+14), což je zároveň nejlepší střelec Zubrů. V brankovišti vládně naprosto jednoznačně Lukáš Klimeš, jenž odchytal celkem třicet devět utkání s úspěšností zásahů 92,58%.

Sestava HC ZUBR Přerov z minulého kola:

Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina – Plášek ml., Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – Moučka, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvíl, Davídek, Gago.

Poslední odehrané utkání:

AZ RESIDOMO Havířov - HC ZUBR Přerov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Bambula, Gřeš) – 27. Gago (Weinhold, Moučka), 45. Tomi (Moučka, Gago).

HC Slovan Ústí nad Labem

Sestava z minulého kola: Stezka (Volke) – M. Zdvořáček, Hes, Zukal, Štochl, Blaha, D. Málek, Mert – Schwamberger, Krliš, Tůma – Grim, Šťovíček, Planý – T. Jandus, Roubík, Chlouba.

Poslední odehrané utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 5:4 (1:2, 2:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 7. Grim (Roubík, M. Zdvořáček), 26. Grim (D. Málek, Schwamberger), 37. Šťovíček (Hes), 54. Krliš (Roubík, M. Zdvořáček), 60. Chlouba (M. Zdvořáček, Roubík) – 12. Najman (Vrdlovec), 19. Šmerha (Šteiner, Všetečka), 41. L. Krejčík (M. Ondráček, Kubica), 46. Hrdinka (Šmerha, Vlček).

Vzájemný zápas

Slovan čeká poslední vzájemný zápas se Zubry. Ústečtí hokejisté dokázali vykrást jednou Meo Arenu, ale další dva duely již zvládl soupeř z Hané. Srovná Slovan s Přerovem vzájemnou bilanci?

9. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 58. Chrpa, 60. Pšenička (M. Jandus, Březák) – 3. Pšurný (Popelka, Ferenc), 23. Ferenc (Zbořil, Moučka), 57. Hejcman (Popelka, Malina).

24. kolo: HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 30. Chrpa (Severa, Volf).

54. kolo: HC ZUBR Přerov- HC Slovan Ústí nad Labem 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Pala), 31. Tomi (Pšurný, Krisl), 35. Pšurný (Černý), 46. Hejcman (Malina) – 14. Chlouba (TS).
 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv