Kvalifikace o DHL ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - IHC Písek 4:5 | HSM 2019: Článek zde
Slovan jede přes celou republiku do Havířova
08.01.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Slovan jede přes celou republiku do Havířova

Ú s t í n/L. - Dlouhý autobusový výjezd čeká ústecké hokejisty. Ti totiž míří do Havířova, kde se ve středu 9. ledna utkají s domácím AZ. Žlutomodrým se proti tomuto soupeři vůbec nedaří, přes rok čekají na výhru ve vzájemném zápase. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Tváří v tvář: Havířov vs. Slovan

AZ Residomo Havířov

Havířovu se poslední dobou daří, z předchozích pěti zápasů vyhrál hned tři. Porazil České Budějovice 4:0, Kadaň 5:0, a pak přehrál favorizované Kladno 4:3. Poslední dva duely Havířov dokázal vyhrát, navíc se prezentuje útočnou hrou, vstřelil totiž hned devět branek.

Důležité je zmínit také havířovskou defenzivu. Ve 40 zápasech inkasovala jen 97 branek, což je třetí nejnižší počet v lize (lepší je jen Dukla Jihlava – 86 a České Budějovice 95). V tomto zápase proti sobě nastoupí dvě mužstva s nejnižším počtem trestných minut v Chance Lize (Ústí 456 a Havířov 478).

Havířov celkem v devatenácti zápasech vstřelil první branku utkání a hned třináctkrát se pak radoval z výhry.

Vzájemné zápasy

Od roku 2003 Ústí s Havířovem sehrálo 44 utkání. Osmadvacet vyhrálo v základní hrací době, jedno v prodloužení, dvě v prodloužení prohrálo a ve třinácti nebodovalo.

Z pohledu Slovanu jsou právě vzájemné zápasy s Havířovem velmi problematické. Pět vzájemných utkání v řadě Ústí prohrálo, navíc ani nebodovalo. Jen v jednom případě vstřelili žlutomodří více než dvě branky. Skórovali třikrát, jenže šest gólů inkasovali. Poslední výhru proti tomuto soupeři vybojoval Slovan 4. října 2017, kdy si odvezl z Havířova tři body za výhru 8:4. Právě v tomto duelu zaznamenal Jaroslav Roubík čtyři body (2+2), a ten poslední za asistenci byl jeho jubilejním tisícím ve druhé nejvyšší soutěži. Posledním ústeckým střelcem do havířovské branky je Milan Davídek.

Statistické zajímavosti

David Merta bodoval v posledních dvou zápasech (2+1)…Lukáš Volf bodoval v posledních čtyřech zápasech (2+7)…Aleš Stezka v posledních třech zápasech kryl celkem 130 ze 138 střel soupeřů.

Poslední zápasy

Rytíři Kladno – AZ Havířov 3:4
(1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Machač (Jelínek, Zikmund), 22. Kaut (Machač, Redlich), 44. Nash (Zich, Vampola) – 15. Seman (Veselý, Kachyňa), 25. Pořízek (Gřeš), 35. Rehuš (Seman, Matai), 57. Haas.
Sestava Havířova: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Maruna, Rehuš, Haas – Macuh, Seman, Veselý – Kotala, Gřeš, Pořízek – Bednář, Cihlář.

HC Slovan Ústí - Rytíři Kladno 2:3
(0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky:30. Tůma (Krliš, Jeřábek), 32. D. Merta (Jeřábek, L. Volf) – 40. J. Říha (Zikmund, P. Hořava), 45. Svedlund (J. Strnad, Vampola), 52. T. Kaut (Kubík, Redlich).
Sestava Ústí: Stezka – Březák, Blaha, Weinhold, Jeřábek, Hes, Mert, Zukal – Chlouba, Roubík (C), Melka (A) – L. Volf, J. Veselý, D. Merta (A) – Chrpa, Šťovíček, Davídek – Planý, Tůma, Krliš.
 
 
Aktuálně na webu

Junioři ztratili vedení v úplném závěru

Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři nezvládli hlavně závěrečné minuty utkání proti Písku. Ten se dostal... Celý článek

Junioři zvládli vstup do kvalifikace náramně

Ú s t í n/L. - K prvnímu utkání Kvalifikace o DHL ELJ se postavili naši junioři 20. 3. 2019 od... Celý článek

Ústečtí junioři kráčí za extraligou!

Ú s t í n/L. - Nejstarší hráči mládežnické kategorie mají za sebou základní skupinu, a také... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv