Chance Liga: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3pp
Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu
26.04.2018 | Klub

Ústí nad Labem bude mít k dispozici druhou ledovou plochu

Ú s t í n/L. - Tolik potřebná a léta žádaná druhá ledová plocha v Ústí se pomalu stává skutečností! Do dvou a půl roku by měla vedle stávajícího zimního stadionu vyrůst nová ledová plocha. O její vybudování se postará společnost PADOK Investments, která do výstavby vloží 80 až 100 milionů korun. Finální stanovisko o poskytnutí práva stavby na městském pozemku padlo na středečním jednání ústeckého zastupitelstva, když pro návrh byla absolutní většina 30 zastupitelů. Pouze tři politici se zdrželi a nikdo nebyl proti. Jedná se tak o výbornou zprávu pro všechny milovníky bruslení i hokeje. Stávající zimní stadion je v současnosti přetížený nejen sportovními kluby, ale i kulturními akcemi, které se zde konají. Nová hala je tak více než potřeba.

Společnost PADOK Investments postavila a letos v lednu také otevřela nejmodernější tréninkový zimní stadion v Praze – Strašnicích. Projekt, který nese název ŠKODA ICERINK, se těší oblibě jak u hobby sportovců, tak i u profesionálů. Svou krasobruslařskou akademii zde provozuje známý krasobruslař Tomáš Verner. Pražský stadion se natolik líbil, že se investorům ze společnosti PADOK podařilo v nedávných dnech uzavřít memorandum o společném záměru se společností ŠKODA AUTO.

Jejich společným cílem je rozvoj konceptu nových zimních stadionů po celé České republice, a to právě pod názvem ŠKODA ICERINK. Ústecká hala bude vůbec prvním takovým projektem. Nové stadiony jsou financovány z části z firemních peněz a z části bankovním financováním prostřednictvím společnosti Raiffeisen Leasing ze skupiny Raiffeisen Bank.

„Poprvé jsme se setkali se zástupci firmy Padok v červnu loňského roku, tehdy ještě v rozestavěné aréně ŠKODA ICERINK. Po roční usilovné práci jsme velice rádi, že se tento záměr bude realizovat i v Ústí nad Labem. Nová hala bude velkou úlevou nejen pro sportovní kluby ledního hokeje a krasobruslení, ale i pro širokou veřejnost včetně ústeckých škol a školek, které budou mít možnost využít programu ŠKODA ICERINK. Tímto děkujeme všem zástupcům města, kteří na projektu pracovali a také zastupitelům, kteří tento projekt podpořili“, sdělil redakci jednatel klubu Vladimír Evan.

"Před 30ti lety usiloval o výstabu zimního stadiónu můj táta, nyní se stal sen skutečností. Pro mě osobně je to velký krok kupředu pro rozvoj mládeže", dodal současný trenér A týmu Jan Čaloun.

„V naší zemi se hodně mluví o výchově mládeže, ale zatím se toho reálně moc neděje. Náš záměr vznikl vlastně náhodou, když jsme jako nadšení hokejisté zjistili, jak velký nedostatek ledů je nejen v Praze, ale vlastně i po celé republice. Postupně se tak zrodil nápad vytvořit koncept nízkonákladového tréninkového stadionu, který nebude město nic stát a my se postaráme o jeho provoz. Letos si připomínáme dvacetileté výročí od historického úspěchu v Naganu. To byla chvíle, která spojila celý národ. Rádi bychom znovu přivedli širokou veřejnost a zejména pak děti zpět k bruslení, abychom se jednou zase podobného úspěchu mohli dočkat. Věřím, že i díky velmi přesvědčivému hlasování na ústeckém zastupitelstvu se projekt v Ústí podaří realizovat co nejdříve,“ říká Petr Novotný ze společnosti PADOK Investments.

Investoři mají ve svém konceptu k dispozici několik variant od nezastřešených kluzišť až po plnohodnotné stadiony. „Největší přidanou hodnotou je, že pro města a obce zde není prakticky žádný finanční náklad. Máme připravené jak vlastní financování výstavby, tak jsme si prakticky ověřili i provozování, ekonomické fungování, moderní úsporné technologie, ale i vlastní marketing. Zjednodušeně řečeno: stačí projevit vůli, najít vhodný pozemek a můžeme se pustit do práce,“ hovoří s nadšením Petr Novotný.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval do posledních sil

Dnes jsme na Třebíčském ledě mohli vidět velice zajímavý a napínavý zápas. Už od začátku zápasu... Celý článek

Slovan vstupuje do druhé čtvrtiny na ledě Bílých Hvězd

Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu vstupují do druhé čtvrtiny soutěže na ledě Třebíče. Trenérský tým... Celý článek

Dorost si poradil také s Varnsdorfem

Ú s t í n/L. - V rámci 10. kola si ústečtí dorostenci dokázali na domácí půdě poměrně snadno... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv