Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Neměli jsme štěstí v koncovce, litoval Patrik Poulíček po porážce se Slavií
03.10.2016 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu srdnatě bojovali proti pražské Slavii. Nadějně rozehraný souboj ovšem ztratili 1:2 v prodloužení, a proto příliš nevylepšili svou historickou bilanci s tímto pražským soupeřem. Nicméně spokojen mohl být útočník Slovanu Patrik Poulíček, který v 21. minutě skóroval a postaral se o jedinou ústeckou branku.

Se Slavií jste prohráli 1:2 po prodloužení. Měli jste na víc?
Byl to vyrovnaný zápas, bohužel v prodloužení Slavia rozhodla velmi brzy. Mrzí nás druhá třetina, ve které jsme vyrovnali, měli herně navrch a vytvořili si řadu šancí. Tam chtělo přidat další góly.

Vy jste ve druhé třetině vyrovnával na 1:1. Jak k vaší brance došlo?
Po naší prohrané buly jsme získali puk, Martin Vágner dobře forčekoval, já jsem pak byl sám před brankou a kličkou do bekhendu překonal gólmana.

V utkání padly jen tři branky, ačkoli oba celky si vytvořily spoustu šancí. Měli tedy brankáři svůj den?
Náš Jakub Soukup toho pochytal hodně a podržel nás. A škoda, že jsme z našich šancí nedali více branek.

Ve druhé třetině jste Slavii skutečně přehrávali. Věřili jste si, že byste utkání mohli vyhrát?
Určitě jsme cítili, že bychom mohli vyhrát. Dostali jsme se do několika přečíslení, vytvořili tlak, bohužel jsme neměli štěstí v koncovce.

Máte za sebou těžký dvojzápas s Kladnem a Slavií. Jak na vás tyto celky a favorité soutěže působili?
Jsou to kvalitní týmy, byly to těžké zápasy. Bohužel z toho máme jen jeden bod, obzvláště doma proti Slavii jsme mohli uspět.

Chvilku jste byli na 2. místě tabulky. Po dvou soubojích s favority soutěže jste klesli na 6. místo. Jakou má tým tedy formu?
Tabulka je nesmírně vyrovnaná, že jsme byli druzí, jsme neřešili. Pořád je to začátek sezóny. Formu snad máme. Je důležité pravidelně bodovat a udržovat se v první polovině tabulky.

Na Kladně jste gól nedali, se Slavií doma jste bojovali. Hrajete raději na domácím ledě či venku?
Určitě je lepší hrát doma, fanoušci nás podporují a ženou nás dopředu. Je rozdíl hrát doma nebo venku. Fanoušci za námi přijeli i na Kladno a cítili jsme to. Doma ale hrajeme raději, známe hřiště, je to výhoda.