CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 4:2 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - HK Kralupy nad Vltavou 27. 2. 2020 od 18:15 hod.
Ústecký patriot číslo 14 – Čestmír Kodrle
14.09.2014 | Jan Prošek
Autor fotografie: Vít Hnízdil

Ústecký patriot číslo 14 – Čestmír Kodrle

Ústí nad Labem – Slovan před startem sezóny vymyslel projekt, který nemá ve městě pod hradem Střekov obdoby. Jan Čaloun přišel s myšlenkou vytvořit klub Ústeckých patriotů – sdružení legend a příznivců ústeckého hokeje. Členským poplatkem ve výši deset tisíc korun se mohou fanoušci zapsat do tohoto spolku, ale hlavně pomoci záchraně hokeje ve městě. Před zápasem s Kladnem se mezi patrioty zapsal i Čestmír Kodrle. Jeho dres pověšený u stropu haly bude navždy fanouškům připomínat góly a kombinace Jaroslava Mareše, Radomíra Mikeše, Vladimíra Kýhose mladšího a právě Čestmíra Kodrleho. Ústecká legenda to však ve své hokejové kariéře neměla vůbec jednoduché.

K hokeji se kladenský rodák dostal až v šestnácti letech, když zaujal na turnaji hornických učilišť trenéra dorostu Pracovních Záloh (PZ) Kladno pana Šindlera. Po dvou letech jeho působení na Kladně přišla změna, díky které se Čestmír Kodrle dostal do Ústí. Na Kladně se objevil trenér Jiří Vrba, který hledal hokejisty pro Slovan Ústí.

Kodrle se tedy přesunul do Ústí, kde hrál deset let, až do roku 1978. Každou sezónu patřil mezi nejlepší hráče klubu, ale i celé soutěže. Pocit přistěhovalce byl rychle pryč, za ta léta se z něho stal Ústečák. Následně vyslyšel volání z Litvínova, kde strávil čtyři sezóny. Zde se setkal mimo jiné s Ivanem Hlinkou či Jiřím Bublou. V té době neexistovaly žádné hráčské smlouvy, na základě kterých hokejisté hráli. Fungoval jednoduchý systém – buď se kluby dohodly, nebo ne. Slovan pochopitelně jednoho ze svých nejlepších útočníků nerad pouštěl, i proto v Ústí Kodrle vydržel tak dlouho.

K jeho hře patřil hbitý příklep, nečekaná klička či dobře vymyšlená přihrávka. Hrál s číslem dvacet, které už nikdy nebude moci nosit jiný hokejista na ústeckém dresu. 20 byla, je a bude Čestmíra Kodrleho.

Zdroj: Od L.T.C. k Ústeckých Lvům

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Potřetí v řadě doma za tři body, porážíme Benátky

Ú s t í n/L. - Natáhnout sérii na číslo tři v domácím vítězném provedení v řadě. I to byl cíl... Celý článek

Slovan nastoupí doma proti Benátkám nad Jizerou

Ú s t í n/L. - Další domácí zápas čeká ústecké hokejisty už ve středu. V rámci další kola skupiny... Celý článek

Poslední domácí utkání odehrajeme v zelené edici dresů na pomoc Janu Alinčovi

Ú s t í n/L. - Chceme pomoci Janu Alinčovi. Ústečtí hráči nastoupí ve středu 4. 3. 2020 v utkání... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv