Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Přejeme si Hradec, říká Patrik Fink
24.02.2005 | Karel Filas

Přejeme si Hradec, říká Patrik Fink

Ú s t í n/L. - Hokejisté ústeckého Slovanu zvládli čtvrtfinále ve třech zápasech. V pondělí udělali první krok na cestě do vytouženého finále, když dokázali zvítězit v Brně a rozhodnout o svém postupu do druhého kola. Dvěma brankami k vítězství přispěl Patrik Fink. „Chtěli jsme postoupit ve třech zápasech a ušetřit síly do semifinále. Brno nás překvapilo. Hrálo otevřenou partii, pěkný útočný hokej. Museli jsme vydat ze sebe všechno,“ řekl.

Poté, co se rozhodlo, že soupeřem v prvním kole bude právě Kometa, zavládl v kabině optimismus. „Brno jsem si přáli. Hraje útočný hokej. Byli jsme spokojeni, že pojedeme do Brna,“ hodnotí po vyhrané bitvě ústecký forvard. Už první zápas ve Lví aréně potvrdil, že po trošku unuděném konci základní části nastává pravé vyvrcholení sezony s výborným hokejem, ke kterému bohatě přispěla obě mužstva. „Všechny zápasy byly těžké. Nikdy jsme výrazně neodskočili. V Brně hnalo domácí dopředu šest tisíc fanoušků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. Když Kometa srovnala z 0:2 na 2:2, potkal nás zřejmě nejtěžší okamžik v sérii. Naštěstí jsme to zvládli,“ viděl Fink. „ Někdy jsme dělali zbytečné fauly a dostávali soupeře do hry, ale jinak jsme pokyny, myslím, splnili a hráli disciplinovaně,“ našel i nějaká negativa na výkonu týmu.

Ve třetím duelu jejich nerozlučnou dvojici s Davidem Pazourkem doplnil Jan Švík oproti domácím zápasům, kdy vedle dua měl na starosti černou prácí Adam Šaffer. „S Davidem hrajeme spolu šest let. Vyjdeme si vstříc. Dlouhodobě je samozřejmě lepší, když s námi hraje jeden spoluhráč a nemění se to, ale je to na trenérovi, jak mužstvo sestaví, aby mělo co nejvyšší potenciál. Adam zapadl velice dobře do formace s Buďou a Koudelkou. V tom zápase jsme asi nastoupili v nejsilnější sestavě, co se dá postavit. Pokud zůstanou všichni zdraví, myslím, že bychom mohli takhle hrát, ale je to samozřejmě otázka pro trenéra,“ zamyslel se.

Slovan v domácích zápasech promarnil několik možností dvojnásobné přesilovky. „V první polovině sezony jsme přesilovky hráli lépe než teď. Přesilovka pět na tři je často alfou a omegou zápasu. Když dáte gól, mockrát to rozhodne. My jsme je neproměnili, ale na druhou stranu naše pětka dala dva góly v přesilovkách, takže tak hrozné to zase nebylo. Až na těch nevyužitých pět proti třem. Navíc jsme také spoustu oslabení ubránili. Soupeři se hodně snaží a je těžké se prosadit i v početní výhodě,“ vysvětlil nejproduktivnější muž ústecké sestavy v tomto ročníku.

Další zápas play off čeká Lvy v jejich aréně až v neděli. „V úterý jsme měli volno. Ve středu jsme se sešli na hodinovém tréninku. Až do neděle budeme klasicky dopoledne trénovat. Už nehoníme fyzičku. To nyní už nemá smysl. Pracujeme na taktických věcech. Připravujeme určité šablony na soupeře. Zkoušíme přesilovky,“ osvětlil Fink program dní před dalším ostrým testem. Mužstvo má lehce raněné po čtvrtfinálové bitvě, navíc Finkův parťák zalehl s teplotou. „Volal jsme si s Davidem. Má horečku 39 stupňů. Víťa Jankových jen lehce bruslil. Dan Hodek trénoval se zraněným zápěstím a Libor Pavliš má naštípnutý článek u prstu. Do neděle snad budou všichni zdraví,“ věří ústecký střelec.

Soupeře jim určí až výsledek dnešního rozhodujícího duelu mezi Hradcem a Chomutovem. V případě úspěchu domácích by právě Východočeši v neděli přijeli. V opačném případě zavítá do Ústí Mladá Boleslav. „Sledujeme to intenzivně. Naším cílem je minimálně finále. Do něj chybí ještě jeden krok. V kabině jednoznačně převládá touha utkat se s Hradcem a já s tím plně souhlasím. Celou sezonu hrají otevřený hokej. Navíc budou mít v nohách pátý zápas. Daleko kratší dobu na odpočinek. To by byl pro ně velký handicap. Jednoznačně si přejeme Hradec,“ hlásí Fink.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv