Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Nechtěl jsem končit, ale rozhodlo zdraví, ohlíží se Zdeněk Orct
19.05.2014 | Martin Pešout

Nechtěl jsem končit, ale rozhodlo zdraví, ohlíží se Zdeněk Orct

Ú s t í n/L. - Zdeněk Orct má za sebou v rámci českých hokejových soutěží velmi bohatou kariérou a hned šest sezón z jeho pětadvacetileté éry na profesionální scéně strávil v dresu Ústeckých Lvů.

Zdeněk Orct ale nyní skončil a pověsil brankářské betony s bruslemi na hřebík. S hokejem ale nekončí úplně, protože se přesouvá do sousedního Litvínova, kde bude vést brankáře jako jejich kouč. A znovu se tak vrátí ke spolupráci s Pavlem Francouzem, jehož mentorem byl už před časem v Ústí.

Liberecký rodák prožil své nejlepší roky na ledě v dresu Litvínova, na několik sezón si odskočil do Kladna, vyzkoušel si tehdejší ruskou Superligu v Kazani a kariéru končil v prvoligovém Ústí nad Labem.

Na jakou štaci Orct vzpomíná nejraději? "Nejvíce se mi dařilo v Litvínově. Začínal jsem ještě ve federální lize, zažil jsem finále. V Kladně jsme naopak sestoupili z extraligy, pak ale zase zažili euforii z postupu zpět," přemítá zkušený brankář.

Přestože drtivou část kariéry strávil na českých stadionech, krátce si odskočil i do Ruska. V sezóně 2003-2004 působil v týmu AK Bars Kazaň v tehdejší Superlize, předchůdci dnešní KHL. "Byla to zajímavá zkušenost. Odchytal jsem tam bohužel jen asi deset zápasů a něco v play off, protože jsem se zranil. Ale získali jsme bronzové medaile," pochvaluje si.

Orct končit nechtěl, ale tělo už řeklo ne. I tak by si možná ještě mohl střihnout nějaký zápas v Mostě v případě potřeby. Most je totiž litvínovskou farmou.

"Hokej mě baví hrát pořád. Celou kariéru. Skončil jsem hlavně ze zdravotních důvodů. Jsem handicapován stavem kolene, to mě demoralizuje. Mám na něm zničené chrupavky i další věci. Jediné co je v pořádku je prý zadní křížový vaz. Doktor mi dokonce říká, že mě do deseti let čeká umělý kloub," vysvětluje Orct. I to je příčinou, proč v posledním ročníku v Ústí toho brankář už tolik neodchytal.

Poslední Orctovou adresou coby aktivního hráče tedy bylo Ústí nad Labem. V týmu Ústeckých Lvů působil nepřetržitě od sezóny 2008-2009. "Na Ústí vzpomínám velmi rád. Přišel jsem tam po konci v Kladně. Současnost v Ústí ale není růžová. Doufám, že hokej udrží. Musí vypořádat dluhy, i k hráčům. Mně dluží i ze sezóny 2011/2012, pak z loňské i předloňské. Není to jednoduché," komentuje.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan zvítězil podruhé v řadě. Doma dokázal přetlačit Havířov

Ú s t í n/L. - 5. kolo Chance ligy přineslo souboj domácího Slovanu a hostů z Havířova. Slovan... Celý článek

Z6: Slovan dlouho vzdoroval, ale nakonec to na Litvínov nestačilo

Ú s t í n/L. - Ve druhém zápase přivítali ústečtí mladíci Litvínov. Na vítězství s Teplicemi... Celý článek

Z6: Slovan si v prvním zápase poradil s Teplicemi

Ú s t í n/L. - 6. třída v prvním zápase na svém ledě přivítala Teplice. Zápas se jim velmi povedl,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv