OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Odchovanec Slovanu Ordoš v reprezentaci
30.12.2013 | Šárka Kulhánková

Jan Ordoš je odchovancem ústeckého Slovanu. V něm působil od čtyř let do osmé třídy. Od deváté třídy hraje za BT Liberec. V současné době působí v české reprezentaci do 18 let, díky čemuž se zúčastnil i Turnaje pěti zemí ve švýcarském Zuchwilu. Česká reprezentace do 18 let skončila na turnaji na třetí příčce.

V pátek 26. 12. sehrála reprezentace do 18 let na úvod Turnaje pěti zemí utkání se sousedním Slovenskem. Češi nejdříve vedli 1:0, ale ještě v téže třetině Slováci vyrovnali. Pak už se ovšem trefovali pouze naši reprezentanti, kteří tak zdolali soupeře 3:1 a mohli se radovat z první výhry na turnaji.

O den později nastoupili Češi do zápasu s domácími Švýcary. Právě v tomto klání se ústecký rodák Jan Ordoš blýskl gólem a asistencí ve třetí třetině, a pomohl tak svému týmu k vítězství nad pořadatelskou zemí 4:1.

V sobotu 28. 12. čekalo na českou osmnáctku utkání s Finy. Ve 26. minutě naši vedli 2:0, přičemž právě Ordoš přihrál na první branku. Finská reprezentace ovšem dokázala utkání otočit na 3:2. Červenobílí ještě zápas zdramatizovali, když v 56. minutě vyrovnali. To ovšem na severskou zemi nestačilo, neboť čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou Finové díky trefě na 4:3 rozhodli zápas.

V neděli se Česká republika nakonec ještě střetla s Německem, kterému podlehla 1:3. Na jediný gól českého mužstva přihrál Jan Ordoš, a stal se tak nejproduktivnějším českým reprezentantem na Turnaji pěti zemí, když získal ve čtyřech zápasech čtyři kanadské body (1+3).

Mladému českému reprezentantovi gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů i v dalších letech.