OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Lvi znovu v akci
30.04.2013 | Šárka Kulhánková

Lvi znovu v akci

,,Někteří hráči přibrali a jiní byli zase překvapení, že váží málo“ posmíval se asistent trenéra Šindela Tomáš Mareš. Po několikatýdenním volnu totiž začala ústeckým hokejistům letní příprava. Ti se sešli v pondělí 29. dubna ve 14 hodin ve své kabině ve Zlatopramen Areně, aby mohli potrénovat na nadcházející sezonu.

Hráči se na zahájení letní přípravy začali trousit kolem třinácté hodiny. Někteří ale neměli vůbec na spěch a ke stadionu přijížděli až na poslední chvíli. Po půl třetí vyrazili ven první nadšenci – byli jimi Jan Kloz a David Tůma. Trénovat se šlo na umělý trávník, který se nachází jen pár metrů od stadionu. Tam postupně dorazili všichni hráči a čekalo se na trenéra. Dlouhou chvíli si hokejisté krátili kopáním na bránu a lehkým rozcvičováním. Pak se hráči stmelili do jednoho chumlu a poslouchali trenéra Mareše, který jim pro začátek naordinoval tři kolečka kolem hřiště. Následovala běžecká abeceda, při níž se měl každý cvik dvakrát opakovat. Poté se mužstvo rozdělilo na dvě poloviny - ,,mladší versus starší“ a hrál se fotbálek.

Co hráče čeká a nemine v letní přípravě, nastínil pan Mareš:
,,Na první trénink se nás sešlo třicet. Chybí pouze Honza Alinč, který dorazí zítra. Tento týden čeká hráče testování. Testy proběhnou zítra, ve čtvrtek a v pátek. Příští týden to bude takové individuální. Kluci od nás dostanou individuální plány. Společně se začne trénovat až v neděli 12. května. Oproti minulému roku nás čeká menší změna, která spočívá v tom, že trénovat se začne vždy v neděli a skončí se ve čtvrtek dopoledne, aby se po obědě mohli hráči rozjet domů.
Tato příprava by měla být hodně podobná té loňské, ale přece jen nastanou nějaké změny. Například nás čeká cvičení pilates a v neděli za námi bude dojíždět kondiční trenérka. Mimo jiné se zaměříme hodně na kolo a běhání. Docházet budeme i do posilovny tady na stadionu, do tělocvičny na UJEP a na tenisové kurty.“

Trenéři Jaromír Šindel a Tomáš Mareš přivítali na úvodním tréninku následující hráče:
Brankáři:
Michael Petrásek, Jan Dlouhý (odchovanec Slovanu, který hostuje z pražské Slavie), Zdeněk Orct (nově i trenér brankařů), Lukáš Mikulášík (na zkoušku, Tri City Icehawks - USA)

Obránci:
Ondřej Smetana, Tomáš Procházka (na zkoušku, naposledy Hodonín), Filip Pavlík, Jakub Grin, Zbyněk Sklenička, Vladimír Brož ml., Lukáš Špelda, Ondřej Holomek, Robin Číhal, Kamil Černý, Milan Vobořil.
Chyběli na tréninku: Martin Motejlek, Radomír Vaněk (odchovanec klubu – návrat z hostování v Karlových Varech), Ondřej Šmach, Lukáš Poživil (konec smlouvy).

Útočníci:
Vít Budínský (hostování z Hradce Králové), Marek Laš, Daniel Boháč, Miloslav Čermák, David Tůma, Tomáš Rod, Jakub Matai, Jan Kloz, Petr Přeučil, Tomáš Vávra (návrat z hostování v Děčíně), Jakub Pořický (návrat z hostování v Děčíně), Vlastimil Dostálek, Martin Hanzl, Štěpán Kuchynka (všichni z juniorky), Václav Meidl, Robin Kovář
Chyběli na tréninku: Jan Alinč, Jaroslav Roubík (rekonvalescence), Tomáš Sýkora (konec hostování ze Zlína), David Ludvík a Lukáš Handlovský (jejich další působení v klubu je v jednání).

 
 
Aktuálně na webu

Letní příprava je potřeba, uvědomuje si David Tůma

Ú s t í n/L. - Na startu letní přípravy jsme po tréninku vyzpovídali Davida Tůmu, jednu z... Celý článek

Přihlášení na HSM 2021

Ú s t í n/L. - Po několika měsících usilovné práce a příprav, je to tady. Máme pro Vás online... Celý článek

Letošní sezóna bude těžká, ale opět se chceme poprat o play-off, říká trenér Mach

Ú s t í n/L. - Před novou sezónou jsme vyzpovídali trenéra týmu Miroslava Macha. Po krátkém shrnutí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv