OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Na Litvínov vzpomínám v dobrém, míní ústecký rodák Martin Volke
27.08.2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Na Litvínov vzpomínám v dobrém, míní ústecký rodák Martin Volke

Ústí nad Labem - Třicetiletý brankář, který je hráčem Litvínova, avšak momentálně působí v Mostě. V tamním prvoligovém celku odchytal letos čtyři přátelská utkání, z toho jednou změřil síly i proti Ústeckým Lvům. V přípravném duelu s Litoměřicemi v letošní sezóně byl zvolen za Most nejlepším hráčem zápasu. Řeč je o Martinu Volkem, rodákovi z Ústí nad Labem. V brankovišti se odchovanec Slovanu střídá s Lukášem Melicharem, který pravděpodobně dostane v úterní odvětě přednost, neboť na něj vychází řada.

Letošní přípravu na suchu zahájil Martin Volke v extraligovém Litvínově, těsně před balením kufrů na soustředění se ale k talentovanému gólmanovi donesla nepříjemná věc. Na jeho místo přišel Pavel Francouz. „Před odjezdem na zahraniční soustředění jsem se od vedení klubu dozvěděl, že se mnou nepočítá. Nebyla to pro mě dobrá zpráva, ale s tím člověk nic nenadělá. Pavel Francouz je kvalitní a hodně šikovný brankář, mladý perspektivní kluk. Následně se začalo řešit, kam se mnou. Díval jsem se, kde by mohlo být ještě nějaké místo,“ komentoval úvod přípravy Volke, jenž na působení v žlutočerném dresu vzpomíná v dobrém.

„Když jsem přišel do Litvínova v závěru sezóny 2010/2011, dařilo se nám. Uplynulý rok se nám už tolik nevyvedl. Ten, kdo se na nás chodil dívat, věděl, kde nás tlačí bota a udělal si vlastní obrázek. V každém případě mám na Litvínov pouze dobré vzpomínky,“ mínil někdejší ústecký strážce svatyně, který vysvětlil, proč si vybral právě tým Mostu.

„Nechtěl jsem nikam daleko, chci být už poblíž domova. Nikdy jsem nebyl tip, který by hodně daleko cestoval. Nejprve jsem zvažoval Litoměřice, ale tam už byla otázka brankářů vyřešená. Totéž v Ústí nad Labem, a tak jsem nakonec skončil v Mostě,“ objasnil Volke.

Cíle hokejového klubu v Mostě jsou dané, nespadnout do druhé hokejové ligy ČR. „Zázemí se dává do kupy, věřím, že to bude dobré. Nad novinkou, kterou tvoří širší baráž, nepomýšlíme. Naším cílem pro letošní sezónu je udržet soutěž, ale co bude navíc, bude pouze dobře. A co se týká obnovy hraní mezi vánočními svátky a Silvestrem, týmy nebudou mít pauzu, kdy se více trénuje. Záleží také na tom, zda se nám v tomto období bude dařit,“ pokračoval maskovaný muž, který si v historii zachytal extraligu v dresu Ústí nad Labem a Litvínova.

V nedávné době se v médiích spekulovalo, že by Most mohl být farmou Litvínova. „Dovedu si představit, že by to mohlo fungovat. Litvínov už nechce tolik spolupracovat s Litoměřicemi, Most by se mohl herně zvednout. Zvlášť, když hrál v loňské sezóně v baráži o první ligu o udržení. Pro Most je dobře, že do kádru přijdou mladí hráči, kteří nemají v "A" týmu Litvínova místo. Když budeme plnit pokyny trenéra Baďoučka, tak se o záchranu nebojím. Právě trénujeme dvoufázově, chodíme také do posilovny. Tréninky jsou hodně podobné jako všude,“ naznačil aktuální program mosteckého celku.

V průběhu sezóny zažije Volke nevšední souboje s otcem Jaroslavem, který u týmu Ústeckých Lvů pracuje jako kustod. „Nějaké hecování či pošťuchování určitě proběhne, ale nic velkého,“ zakončil rozhovor s úsměvem na tváři Martin Volke.

 
 
Aktuálně na webu

Podpořte malou Adrianku

Ú s t í n/L. - V pátek 4.června proběhlo poslední loučení s ústeckým odchovancem Markem... Celý článek

Lukáš Cikánek: Bude to pro mě velká výzva

Ú s t í n/L. - Slovan odtajnil minulý týden čerstvou posilu, kterou se stal kladenský rodák a... Celý článek

Do Ústí přichází brankář Lukáš Cikánek

Ú s t í n/L. - Lukáš Cikánek podepsal hráčskou smlouvu s ústeckým Slovanem. „Potěšil mě zájem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv