Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Ondřej Havlíček: Byl to Oriho zápas
06.04.2012 | Eva Skokanová

Ondřej Havlíček: Byl to Oriho zápas

Ú s t í n/L. - Páté finálové utkání bylo opravdu vypjaté. Přineslo nejen nesčetné množství střetů, ale i okamžiky, při kterých fanoušci zapomínali dýchat. Ačkoli se chomutovský útok neustále dral kupředu, branku domácích statečně hájil Zdeněk Orct. "Byl to Oriho zápas", uznává staronová tvář ústeckých Lvů, Ondřej Havlíček.

V první třetině se neodehrálo nic dramatického. Zápas tedy po přestávce pokračoval s čistým štítem 0:0. Druhá třetina přinesla dvojnásobnou radost Ústečákům. V poslední části hrací doby si celky na každé straně připsaly jednu branku. Tlak na gólmany byl po celý zápas obrovský. To, že byl ústecký strážce branky mužem zápasu, si uvědomuje i mladý útočník: "Ori chytal výborně. Byl to jeho zápas."

Střety se ostří, zranění přibývají a na marodce docházejí volná místa. Takový je stav na obou stranách barikády po vzájemných duelech. S tím velmi úzce souvisejí i vysoké tresty udělované disciplinární komisí. "Nejsem si jistý, že je to na ledě způsobeno přímo rivalitou. V Robinově případě si nemyslím, že to byl zákrok zasluhující si stop na 4 zápasy. Ale stalo se a my to tak musíme brát", shrnul Havlas jednu z citelných ztrát. Ondra se stal staronovou tváří Ústeckých Lvů, nahradil zraněného Honzu Alinče. Staví se tak po boku střelce Sachi Treille, který chytil výbornou formu. "Dneska to nebylo úplně ideální. Ale věřím, že se to zlepší", doufá v produktivní spolupráci nováček.

Podíváme-li se o pár dní zpět, tedy k předchozím finálovým duelům, zjistíme, že ústeckou "achillovou patou" byla obrana. Lvi si tedy stanovili jasný cíl: vypilovat obranu. Ovšem fakt, že se převážná část utkání odehrávala přímo před brankou domácích, vypovídá o tom, že stav obrany není ještě úplně dokonalý. To potvrzuje i mladý útočník: "Naše obrana není dobrá, nehrajeme dobře dozadu. Tahá nás puk. Všichni se za ním ženeme a to se musí zlepšit." Což nám připomíná, že další proměnu ústecké obrany budeme moci sledovat při šestém utkání finálové série již v sobotu, kdy se přesouvá do Chomutova za stavu 3:2 pro Ústí. "Pojedeme tam s tím, že vedeme 3:2 a snad tam tu sérii ukončíme", doufá ústecký navrátilec.

Dnešní utkání splnilo očekávání pořadatelů. Zlatopramen Aréna praskala ve švech. Bylo vyprodáno. Všude, kam jen oko dohlédlo, byly vidět žlutomodré barvy. Fanoušci nejen že skandovali, navíc celou arénou třikráte projela i tzv. mexická vlna. Zvuk hokejových přívrženců tak musel doléhat i do nejtajnějších zákoutí areálu zimního stadionu. Zjevně to však nebylo nejlepší. "Fanoušci byli dobří. Mohli by ale fandit ještě víc", kriticky zhodnotil atmosféru rodák ze severu Čech.

Zlepšila by ústeckým fanouškům reputaci snad "magická" a zakázaná vuvuzela? Kdo ví...

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv