OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Chmelův švýcarský pozdrav
31.12.2011 | Jan Prošek

Chmelův švýcarský pozdrav

Ú s t í n/L. - Sympatický mladík Michal Chmel mění své angažmá. Rozhodl se, že zkusí štěstí ve Švýcarsku. Našemu webu poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém se rozpovídal o tom, co v Ústí zažil a co si od nového týmu slibuje.

Co tě vedlo k odchodu z Ústí?
K odchodu mě vedla určitě šance dostat se o stupínek dál, než jsem byl doposud. O sezóně 2011/12 jsem věděl, že nebude lehká. Časté prohry a hodně inkasovaných gólů důvod určitě nebyl a docela jsem rád, že jsem si tím prošel, protože jsem si potvrdil, že umím také chytat za špatný tým. Můj cíl byl dostat se do reprezentace U16 a to se mi z Ústí nepovedlo, tak doufám, že tato změna pomůže. Dále jsem neměl možnost trénovat se starší kategorií. Ve Švýcarsku chodím s juniory a se starším dorostem a jsem úplně spokojený.

Jak na tvůj návrh reagovala rodina?
Rodina mě maximálně podpořila a jsem jim za všechno hrozně vděčný. Vždy pro mě chtěli to nejlepší a já doufám, že jim to vrátím tím, že ze mě bude jednou profesionální hokejista. Bez rodiny bych nedokázal nic.

Který spoluhráč ti bude chybět nejvíce?
Z Ústí mi nejvíce bude chybět trenér Tomáš Mareš. V něm jsem měl velkou oporu, hodně mi pomohl pan vedoucí Patyk. Z hráčů je tam spoustu super kluků, ale určitě v dobrém budu vzpomínat na Ondřeje Koptu a Tomáše Andrese a ze starších na Daniela Řídela s Honzou Chovancem. Velmi dobře jsem vycházel s trenérem gólmanů Ptáčkem.

Jaké vzpomínky máš na Ústí?
Řekl bych, že dobré, strávil jsem tam 4,5 roku a to jsme byli 2x na republice. Jednu sezónu jsme dokonce neprohráli jediný zápas v roce. Dva roky jsem strávil v mladším dorostu, kde jsem odchytal dost minut, jen mě na konci mrzelo to, co doprovázelo můj odchod, ale jako každý hokejista, který se chce tímto sportem živit, musím každou šanci chytit a nepustit. Reakce dosti lidí, kteří to samé udělali, a najednou jsem udělal podle nich podpásovku, mě mrzela, ale zase se ukázalo, kdo mi to opravdu přeje.

Do jakého klubu přestupuješ?
Přestupuju do klubu HC Ambri Piotta.

Co si od nového angažmá slibuješ?
Určitě lepší tréninkové možnosti. Dostal jsem šanci chytat starší kategorie a zlepšovat se. Všechno je tu, jak slibovali. Mám možnost za den strávit na ledě až 5 hodin, to v Ústí nikdy nebylo možné, je tu také přístup ke každému příslušenství. Posilovna, herna, odpočívárna. Přístup do kabin libovolný, o tom se mi mohlo v Ústí jenom zdát.

Máš představu, co se bude dít po sezóně? Zůstaneš, nebo se vrátíš?
Chtěl bych ve Švýcarsku zůstat, co nejdéle. Uvidíme, jak to půjde. Budu makat a snažit se, co nejvíce se v zahraničí prosadit. Ať všem lidem, kteří mi nevěřili, dokáži, že na to mám.

Budeš hrát ve Švýcarsku, jak to bude se školou?
Budu ve Švýcarsku do konce sezóny a měl bych se pokusit naučit se jazyk, abych zde na začátku nové sezóny mohl nastoupit na střední školu. V Česku jsem studium přerušil, individuální plán byl příliš komplikovaný.

Jak budeš komunikovat? Kolik jazyků umíš?
Mám základy angličtiny a němčiny. Bohužel jsem v Kantonu, kde se hovoří italsky, takže se učím nový jazyk.

Kdo je tvým vzorem?
Jsem člověk, kterému se každý měsíc líbí někdo jiný. Od malička se mi líbí Roman Čechmánek.

Co jsi dostal k Vánocům?
Jelikož jsem měl vyfasovanou masku od Ústí, musel jsem jí vrátit, tak jsem dostal novou masku a také novou hokejku. Takže Vánoce byly povedené.

Přání

Tímto přeji za sebe a určitě i za celou redakci mnoho štěstí, úspěchů a hlavně zdraví, které hokejista prostě potřebuje.
 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv