OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
K poslednímu boji letošního roku zajíždí Lvi do Berouna, vypráší Medvědům kožich?
20.12.2011 | Michaela Seifertová

K poslednímu boji letošního roku zajíždí Lvi do Berouna, vypráší Medvědům kožich?

Ústí nad Labem – Poslední utkání letošního roku odehrají Ústečtí Lvi na venkovním kluzišti, kde při minulé návštěvě padli a odjížděli do Ústí nad Labem bez jediného bodu. Po prohraném domácím zápase s Olomoucí tak mají Lvi dvojitou možnost odčinit své prohřešky, vrátit Berounu úder a nadělit svým fanouškům předčasnou vánoční nadílku v podobě přivezených tří bodů. Utkání s Berounskými Medvědy se uskuteční ve středu, 21. prosince 2011, od 18 hodin ve středočeském městě.

35. kolo

středa, 21. 12. 2011,
18,00 hod.
10-5-1-18
celková bilance
25-3-1-5
11.
postavení v tabulce
1.
41
získané body
82
79:105
skóre
154:64
1
utkání bez vstřelené branky
0
1
utkání se shut-outem
6
5:0 (Havlíčkův Brod)
nejvyšší výhra
9:0 (Most)
1:9 (Ústí nad Labem)
nejvyšší prohra
1:3 a 4:6 (Chomutov) a
3:5 (Olomouc)
David Švagrovský; 20 b. (8+12)
nejproduktivnější hráč
Jaroslav Roubík; 39 b. (18+21)
David Švagrovský; 8
nejlepší střelec
Jaroslav Roubík; 18
David Švagrovský a Tomáš Rubeš; 12
nejvíce asistencí
Martin Šagát; 26
Jiří Hašek; 85
nejtrestanější hráč
Jan Klobouček; 66
Dominik Furch - 92,26 %;
Robert Slipčenko - 91,27 % a
Daniel Kareš – 91,12 % a
Martin Frolík - 81,82%
úspěšnost brankáře Pavel Francouz - 93,67 %;
Zdeněk Orct - 93,37 % a
Michael Petrásek - 100 % a
Martin Falter - 90,81%
Dominik Furch - 2,42;
Robert Slipčenko - 3,04 a
Daniel Kareš - 3,36 a
Martin Frolík - 7,06
průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,84;
Zdeněk Orct - 1,64 a
Michael Petrásek - 0 a
Martin Falter - 2,74
1055 (79) střely na branku (góly) 1292 (154)
27 góly v přesilovkách 31
18,62 % využití přesilovek 20,53 %
4 góly v oslabení 5

Aktuální forma Berounských Medvědů

HC Berounští Medvědi

 • Rok založení: 1933
 • Klubové barvy: červená, bílá a modrá
 • Prezident klubu: Ing. Viktor Burkert
 • Trenér: Jiří Doležal
 • Asistent: Miloš Pecka

Berounští Medvědi se aktuálně drží v tabulce na jedenáctém místě a patří tak prozatím mezi čtyři týmy, kterým by se nevyhnuly play-out boje. Na svém kontě však mají jednačtyřicet bodů a bodový rozdíl s nejbližšími týmy není tak markantní. Na desáté Litoměřice ztrácí Beroun jediný bod, na devátý Písek a osmý Šumperk jsou to body dva. Středočeský celek na svém ledě prohrál ze sedmnácti zápasů pouze sedm utkání, což na tým ze spodku tabulky není vůbec špatné. O tom, že Beroun není lehkým soupeřem, se Ústečtí Lvi přesvědčili sami, když stejně jako Hradec Králové, Šumperk, Kadaň, Most či Jihlava okusili hořkost porážky na berounském zimním stadionu.

Opory berounského mužstva

Nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem a zároveň hráčem s nejvíce asistencemi je David Švagrovský, který za třiatřicet odehraných kol nasbíral dvacet kanadských bodů. Nejtrestanější hráč týmu, Jiří Hašek, zaujímá druhé místo v produktivitě útočníků s šestnácti kanadskými body za sedm gólů a devět asistencí. Tomáš Rubeš má o bod méně, tedy patnáct bodů za tři góly a dvanáct asistencí. Rubeš tak drží spolu se Švagrovským první příčku pro hráče s nejvíce asistencemi. S třinácti kanadskými body uzavírá čtveřici nejlepších útočníků Miroslav Forman za sedm vstřelených gólů a šest asistencí.

Posledních pět zápasů Medvědů

 • Třebíč - Beroun 3:4pp
 • Beroun - Písek 1:3
 • Benátky - Beroun 3:1
 • Beroun - Havlíčkův Brod 5:0
 • Chomutov - Beroun 5:1

Nejlepším obráncem a zároveň druhým nejlepším hráčem týmu je dvaačtyřicetiletý Jaroslav Nedvěd, který za třicet utkání nasbíral sedmnáct kanadských bodů za šest gólů a jedenáct asistencí. Daleko za sebou pak v bodové tabulce zanechal Daniela Sobotku se šesti kanadskými body a Jindřicha Baráka, Lukáše Špeldu a Robina Malého, kteří mají shodně po pěti kanadských bodech.

Ačkoli mají Medvědi k mání hned několik brankářů, stálou oporou je dvojice Dominik Furch a Robert Slipčenko. Jednadvacetiletý Furch odchytal přes devět set zápasových minut, o šest let starší Slipčenko jich má na kontě o dvě stovky méně. Čtyřmi stovkami odchytaných minut se může pochlubit i třiadvacetiletý Daniel Kareš.

Vzájemná střetnutí

Loňská vzájemná střetnutí přinesla hned ze čtyř utkání dvoje samostatné nájezdy, kde platilo, že z výhry se vždy radoval domácí tým. Doma tedy Ústečtí Lvi porazili Beroun 3:2 po samostatných nájezdech, ve středočeském městě platil stejný výsledek, ale z vítězství se radoval Beroun. Ve zbylých dvou utkání se již Slovan nedal a ve Zlatopramen Areně vyprášil Medvědy 4:1, v Berouně jim nadělil šestibrankový příděl.

První vzájemné střetnutí v letošní sezóně se uskutečnilo v Berouně, kde Slovan nečekaně padl 2:3. Na další utkání se již Ústečtí Lvi skvěle připravili a nedali Berounským nejmenší šanci. Slovan nadělil Medvědům devítibrankový nášup, přičemž gól Žalčíka tři minuty před koncem zápasu měl jen kosmetickou funkci. Slovan vyhrál nad Berounem 9:1 a odčinil tak první vzájemné střetnutí z Berouna.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých utkání naleznete zde a zde.

Poslední utkání obou celků

 • Piráti Chomutov – HC Berounští Medvědi 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
  Branky a nahrávky: 9. Procházka (Seman, Gajovský), 15. Hruška (Pulpán), 33. Hafenrichter (Palin), 43. Jíra (Palin, Havíř), 48. Ondřej (Jillson, Rutta) - 7. Jonáš (Vlček)
  Sestava HC Berounští Medvědi: Furch (50.Slipčenko) - Sobotka, Špelda, Barák, Jebavý, Hertl, Veselý, Soldán - Pavel, Kupec, Klhůfek - Doležal, Rubeš, Švagrovský - Stromko, Poletín, Žalčik - Jonáš, Vlček, Dalecký.
 • HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 3:5 (1.1, 1:1, 1:3)
  Branky a nahrávky: 7. Kovář (Alinč, Handlovský), 25. Hořava (Handlovský, Kovář), 42. Alinč - 11. Zbořil (Herman), 28. Haluza (Řípa), 49. Ministr (Mikel), 56. Zbořil (Marosz, Řípa), 60. Haluza (Řípa, Marosz).
  Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Falter - Klobouček, J. Zeman, Gureň, P. Hořava, Husák, T. Voráček, od 21. Jiří Suchý, od 21. Holomek - Laš, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Alinč, Handlovský - Třetina, M. Čermák, Daniel Boháč - Rod.
 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv