OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Pajič vs. Kovalčuk: Proti nám jsou hvězdy všichni, říká ústecký útočník
30.04.2011 | Martin Pešout

Pajič vs. Kovalčuk: Proti nám jsou hvězdy všichni, říká ústecký útočník

Ú s t í n/L. (původní telefonát do Bratislavy) - Forvard Ústeckých Lvů Rok Pajič má v závěru sezóny věru nabitý program. Jen co Slovan odehrál poslední utkání baráže, pospíchal na letadlo do Lublaně. Aby se připojil do přípravného kempu slovinského národního týmu pro mistrovství světa. Nyní už má Pajič, stejně jako slovinský nováček elitní skupiny MS, úvodní premiéru na šampionátu za sebou. „Organizátoři turnaje se snaží, tvoří fantastický šampionát,“ neskrývá pětadvacetiletý útočník nadšení ze slovenského mistrovství.

Na dovolenou si ještě nějaký ten čas bude muset počkat. Po nepodařeném pokusu proniknout se Slovanem do extraligy na něj totiž čeká nová výzva. Udržet Slovinsko mezi nejlepšími šestnácti zeměmi světa i pro příští sezónu. První pokus zaznamenal již v úvodním testu proti Slovensku. Nastoupil ve třetí formaci, jeho tým se prezentoval velmi dobrým hokejem a nad favoritem dokonce vedl. Nakonec však ani přes závěrečný nápor na první body v základní skupině Slovinci nedosáhli.

Kdy jste se dozvěděl, že obdržíte pozvánku na MS?

Už delší dobu jsem tušil, že bych mohl na mistrovství hrát a v průběhu play-off se to definitivně potvrdilo.

Slovan hrál až do poloviny dubna, šampionát začal jen o několik dní později. To jste se po posledním utkání v Mladé Boleslavi mohl přesunout rovnou do Bratislavy, že?

Do Ústí jsem pak už ani nejel. Dohráli jsme v neděli večer, přejel do Prahy a druhý den nasedl do letadla do Lublaně, abych se připojil ke zbytku slovinského týmu. Na loučení nebyl čas, jen krátce ještě v Boleslavi jsem se pozdravil se spoluhráči.

Co na vaší nominaci do reprezentace říkali?

Přáli mi hodně štěstí. Někteří věděli už dříve, že jsem byl povolán do kempu, ale že bych hrál přímo na MS, stejně jako já dlouhou dobu nevěděli.

A zklamání z prohrané baráže už vyprchalo?

Zklamání bylo velké. Už od letní přípravy jsme dřeli, abychom se nakonec dostali do baráže a postoupili do extraligy. Potom se nepovede sedmý zápas a všechno se zase vrátí na začátek. Život jde dál, ale je to obrovská škoda.

Znal jste z dřívější doby některé slovinské spoluhráče z reprezentace?

Slovinsko je malá země. Nemá příliš hráčů, takže se téměř se všemi znám. Přes deset hráčů hraje A skupinu mistrovství poprvé, většinou jsou to hokejisté z Lublaně nebo Jesenice.

Jak na vás zatím šampionát působí?

Už když jsme do Bratislavy poprvé přijeli, viděli jsme, že se organizítoři snaží. Tvoří fantastický šampionát, připravili skvělý stadión. Organizace je na nejvyšší úrovni a atmosféra je výborná. Ať už na stadionu nebo mimo něj.

Povídejte...

Hned první zápas jsme hráli zrovna proti domácímu Slovensku. A přestože devadesát procent lidí fandilo Slovensku, tak hnali dopředu i nás. Skvěle povzbuzovali, líbilo se nám to.

V dalším souboji vás čeká jeden z největších favoritů turnaje – Rusko. Ovšem senzačně selhalo s Německem. Jaký volíte program před takovým obtížným zápasem?

Ráno jsme měli lehčí trénink, někteří hráči ani nešli na led. Bylo to uvolněnější. Nyní máme den volna, odpočíváme. V neděli ale znovu hrajeme, všechny zápasy jsou a budou těžké. Na nějaké procházky po městě není čas ani nálada.

V neděli vás čeká Rusko. Budou proti vám stát hvězdní hráči jako Kovalčuk, Radulov nebo Nabokov. S takovými se v první lize nesetkáváte, že?

Proti nám jsou hvězdy všichni. Obavy ale z toho nemáme. Rusové chtěli porazit Německo, ale přitom nedali ani gól. Proti nám si to budou chtít vynahradit. Když budeme co nejdéle držet stav 0:0, bude to super. Němcům gól nedali a pokud se co nejdéle neprosadí proti nám, budou nervózní. A že všichni Rusové hrají KHL nebo NHL? To se nedá nic dělat. V našem týmu je většina hráčů z rakouské ligy, já z první české. Odehrát se to musí, respekt samozřejmě musíme mít z každého soupeře, ale nikoho se nebojíme. Protože to by se to pak nemuselo vůbec hrát.

Šampionát samozřejmě sleduje řada agentů, berete turnaj prestižně i z pohledu, že se na něm můžete ukázat?

Po mistrovství se nejdříve hlavně musím vrátit do Ústí, ve kterém mám smlouvu. Volných hráčů na trhu je spousta, ukázat se mohou všichni. Chceme na mistrovství udělat slušný výsledek a já bych si už konečně chtěl zahrát extraligu. Takže ji musíme vybojovat pro Ústí.

Po šampionátu se vracíte domů do Slovinska nebo do Čech?

Hned po MS se vrátím do Česka. V České republice žiju, v Praze mám rodinu. I když jsem národností Slovinec, můj domov je v Praze. Po návratu z mistrovství se okamžitě spojím s vedením Slovanu a s trenérem. A uvidíme, kolik dostanu volna před nástupem do letní přípravy.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv