OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Zbyněk už asi ztratil nervy, říká o mega bitce kouč Rosol
19.04.2011 | Martin Pešout

Zbyněk už asi ztratil nervy, říká o mega bitce kouč Rosol

Mladá Boleslav - Znovu to nevyšlo. Pokolikáte už? Tentokrát Slovan zcela otevřeně klepal na brány extraligy, přesto i pro příští sezónu zůstává o soutěž níž. "Pocity nejsou dobré," říká Petr Rosol, hlavní kouč Ústeckých Lvů.

Stačilo vyhrát jediný zápas. Ten poslední. Ústečtí Lvi v baráži přežili klinickou smrt, vždyť srovnali sérii z 1:3 na 3:3. Přesto není důvod ke slavení. Raduje se Mladá Boleslav. Tým, který v posledních třech extraligových ročnících skončil na chvostu tabulky a pokaždé příslušnost k nejvyšší soutěži uhájil v baráži. "Pocity nejsou dobré. Série se lámala ve třetím utkání, kdy jsme doma ztratili vyhraný zápas v prodloužení. To se stát nemělo. Kdybychom vyhráli, věřil bych, že bychom v baráži zvítězili," krčí rameny Rosol.

Ústečtí Lvi v baráži předváděli pohledný hokej, ve většině utkání měli oproti Mladé Boleslavi navrch. Stejně tak i v sedmém rozhodujícím duelu. Slovan měl opět přes dvě třetiny převahu a vypracoval si několik nadějných příležitostí. "Vytvořili jsme si tlak, měli přesilovky. Schwarz ovšem znovu chytal výborně. Zkraje třetí třetiny jsme měli přesilovku, ale neproměnili. Pak by se to třeba vyvíjelo jinak," soudí.

"Boleslav nás rozhodně nepřehrávala. Měla více štěstí. Mančaftu chci ale poděkovat. Kluci jeli nadoraz, třetí zápas po sobě jsme hráli na tři lajny. Hned po utkání jsem hráčům říkal, že před nimi smekám. Únava se na naší hře už mohla projevit, nadruhou stranu mohla být unavená i Boleslav. V zápase jsme vstřelili jediný gól a to je málo," smutní Rosol.

Sedmý zápas získal nový rozměr po běsnění Zbyňka Skleničky, který se pral s každým, kdo byl po ruce. "Po Zbyňkově zákroku jsme měli přesilovku, bohužel jsme z toho gól nedali a naopak posléze inkasovali. Pak se nám ještě podařilo snížit, ale to už bylo málo," lituje.

A jaký má názor na bitku s boleslavskou střídačkou, do které se kromě Skleničky zapojil i ústecký masér Brož, který patrně na jednu ránu zdemoloval Borise Žabku? "Skleničku jsem do rvačky neposílal. Zbyněk už asi ztratil nervy. Mlátili Alinče, takže to už psychicky nevydržel. Jestli to mohlo tým vyburcovat jsem nepřemýšlel. Postřehl jsem, že získáme přesilovku, ale ani to nestačilo," uzavírá kouč.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv